0

طرز پاکسازی چاکرا چگونه است؟

پاک سازی چاکراها روش پاکسازی چاکرا روشهای پاک سازی چاکراها چاکرا درمانی
ثبت شده 3 سال پیش توسط فرزیاب از سوالات جستجو شده ویرایش شده در 1400/3/16

کسی روشهای پاکسازی چاکراها را بلده؟


1 جواب

0
2 سال پیش توسط: زهره چراغی

پاکسازی چاکراها یعنی اینکه انرژی کثیف که همان پرانای راکد هست که به دلیل مشکلات درونی و بیرونی در بدن ایجاد شده است را به بیرون انتقال دهید و اینگونه به چاکراها در بهبودی بیشتر کمک کنید. ما با منظم کردن و مرتب کردن احساسات و افکارمان می توانیم پاکسازی هایی را در بدنمان ایجاد کنیم یا به عبارت دیگر اجازه ورود آلودگی ها را به بدنمان ندهیم. زمانی که چاکراهای ما دچار مشکل می شوند یکی از اتفاقاتی که رخ می دهد کاهش سرعت آن هاست.  چاکراها در حالت عادی به آرامی می چرخند اگر به صورت ناگهانی اتفاقی بیوفتد سرعت چرخش آن ها کاهش پیدا می کند. اگر بتوان به طریقی سرعت چرخش آنها را بالا ببریم باعث می شود که آن آلودگی داخل آن به بیرون ریخته شود و باعث تمیز شدن چاکراها و بدنبال آن بهبودی اندام ها و انرژی های ما شود. روش های مختلفی وجود دارد که می توان این کار را انجام داد. 
در توضیح اینکه چرا باید پاکسازی چاکراها را انجام داد باید گفت: هر گونه احساس یا بیماری در چاکراهای بدن قرار می گیرند و می توانند در بدن انسان ایجاد بیماری یا اختلال کند. در سال 1937 کریلیان با نوع عکس برداری که از هاله انرژی بدن انجام داد متوجه شد که بیماری قبل از اینکه در بدن ظاهر شود در هاله انرژی و در چاکراها ظاهر می شود. با پاکسازی چاکراها می توانیم جلو اختلال و بیماری را در بدن بگیریم و اینگونه بدن را سالم نگهداریم. پس شما با پاکسازی چاکرا میتوانید سطح سلامتی تان را بالا ببرید و د رهمان سطح بالا نگهدارید.

تعداد چاکراها در بدن
در بدن ما تعداد زیادی چاکرا وجود دارد . تعداد آنها به بیش از 500 و در برخی کتاب ها به چند هزار می رسد. ولی تعدادی از اینها که مهم هست به 7 الی 11 عدد می رسد. در یوگا تعداد آنها را 7 عدد می دانند، و در پرانیک هیلیگ بر روی 11 عدد چاکرای مهم کار می کنند. پاک بودن چاکرا ها یعنی اینکه سلامتی برقرار هست. با پاکسازی چاکراها خودتان را بیمه کنید. و اجازه ندهید که عوامل بیرونی و درونی بر روی سلامتی تاثیر منفی بگذارند. شما نمی توانید محیط تان را از خاک و آلودگی پاک کنید ولی می توانید هر روز دوش بگیرید و خودتان را تمیز نگهدارید. همین کار را می توانید با چاکراهای بدن انجام دهید.

پاکسازی هفت چاکرا
ما میتوانیم پاکسازی هفت چاکرا را انجام دهیم. ابتدا باید چاکرای شبکه خورشیدی را پاکسازی کرد. برخی مستقیم به سراغ چاکرای قاعده ای می روند. ولی بهتر است از آلوده ترین آنها شروع کنند. دکتر ارام بعد از اینکه چاکرای شبکه خورشیدی را پاکسازی می کند به سراغ پاکسازی چاکرای جنسی می رود و بعد از ان میتوانیم چاکراهای دیگر را پاکسازی کنیم. البته نیازی نیست که همیشه از این الگو استفاده کنید.

روش پاکسازی چاکراها
شاید شما هم از دسته ای هستید که به اهمیمت چاکراهای بدن و روش پاکسازی چاکراها پی برده اید. به همین دلیل دوست دارید پاکسازی چاکراهای را به خوبی انجام دهید. بعضی مواقع با تکنیک های فیزیکی،تکنیک های جارو کردن و بعضی مواقع با چرخش هایی که انجام می دهیم و بعضی مواقع با تجسم چرخش چاکراها و رنگ ها در چاکرا و تصوراتی که ایجاد می کنیم و سمبل هایی که روی چاکراها تصور می کنیم باعث  شده که چرخش چاکرا افزایش پیدا کند. در کسانی که به سراغ تکنیک های قانون جذب می روند سطح ارتعاش بالا می رود. سطح ارتعاش زمانی بالا می رود که سرعت چرخش چاکراها به شدت افزایش پیدا کند.

انرژی پرانا در بدن
راه ها و روش های مختلف در انرژی درمانی یا طب سوزنی یا حتی تکنیک های ذهنی برای پاکسازی چاکراها وجود دارد. پس احساسات خوب و افکار خوب و تجسم های خوب باعث می شود که چاکراهای ما به شدت پر قدرت و پر توان شوند و سرعت چرخش بالایی داشته باشند و در نتیجه سطح ارتعاش وسطح هاله ما افزایش پیدا کند و بدین طریق می تواند روی بدنمان تاثیر گذاشته و موجب پاکسازی انرژی در بدنمان شود. پرانا در واقع از فرم چهارم ماده تشکیل شده و  یک خصوصیت های شبه ماده ای را دارد. آن انرژی دور بدن ما قرار گرفته اما محکم به بدن ما پیچ و مهره نشده. اگر یک تغییری در بدن ایجاد شود این انرژی به را حتی از بدن دور می شود.


روش های فیزیکی برای پاکسازی چاکراهای بدن
روش های زیادی برای پاکسازی بدن وجود دارد و برخی از این روش ها فیزیکی هستند و برخی به صورت ذهنی می باشند. در ضمن با استفاده از رایحه ها و اسانس ها نیز می توانیم چاکراها را پاک و تمیز کنیم. چون چاکراها رنگ های مختلفی دارند پس با مدیتیشن رنگ ها می توانیم پاکسازی چاکراها را انجام دهند.

روش پریدن به بالا
یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید انجام دهید و معمولاً قبل از مراقبه ها و مدیتشین ها تاکید می شود که انجام شود روش پریدن به بالاست، این است که به آرامی به بالا بپرید که این کار باعث می شود انرژی هایی که درون بدنتان است تکانده شودمانند اینکه پارچه را می تکانید حال به جای اینکه پارچه را بتکانید خود را می تکانید. چند دقیقه پریدن به بالا باعث می شود آن انرژی های آلوده که سنگین تر از انرژی های تمیز هستند از بدن جدا شود و بریزد و اینگونه می توانیم خودمان را تمیز کنیم.

پریدن به بالا و مراقبه
ما با روش پریدن به بالا موجب می شویم که خودمان را برای یک مراقبه خوب آماده کنیم. مراقبه ها انرژی های خیلی خوبی را وارد بدن ما می کنند.  بعضی مواقع انجام دادن مدیتیشن احساس لذت و آرامش را در شما ایجاد می کند. بعضی از مواقع که مدیتیشن انجام می دهید احساس فشار و سنگینی می کنید این امر به این بر میگردد که قبلش آیا خودت را آماده تمیز کرده بودید یا نه اگر قبلش خودتان را تمیز کنید بین 8 تا 10 دقیقه بپرید بالا آن استرس ها و نگرانی ها و تنش ها و احساسات منفی بیرون ریخته می شود. 

زمانی که این انرژی ها احساسات منفی و انرژی های کثیف ریخته شد شما برای تکنیک فوق العاده آماده می شوید تا انرژی بسیار تمیزی را وارد بدن خود بکنید؛ وارد شدن این انرژی تمیز به بدن مانند این است که یک آب زلال بنوشید شما برای ازنوشیدن آب زلال از ظرف تمیز استفاده می کنید و اگر ظرف کثیف باشد ظرف را قبل از نوشیدن می شویید؛ ما نیز با مدیتیشن و مراقبه انرژی تمیز را وارد بدنمان می کنیم پس ابتدا باید بدنمان را تمیز کنیم.

همانطور که گفته شد یکی از روش های خیلی خوبی که می تواند به ما کمک کند که معمولاً ابتدای مراقبه  انجام  میشود پریدن به بالاست که می تواند انرژی بدن ما را تمیز کند و آلودگی هایی که به فیزیک ما چسبیده اند را دور کند.  تکنیک های دیگری وجود دارد که می توان از طریق آن انرژی های ما جارو و تمیز شود و پاکسازی در ما اتفاق بیوفتد. پاکسازی و تمیز کردن انرژی های بدن باعث می شود که آلودگی ها از بدن ما دور شوند.

مراقبه هایی برای پاکسازی چاکراها
یکی از روش های پاکسازی چاکراها مراقبه ها و مدیتیشن چاکرا هست. در این روش ما میتواتنیم با استفاده از تکنیک های مراقبه ای انرژی های کثیف که در بدن به دلیل مشکلاتی مثل استرس یا باور های منفی در بدن ایجاد شده است را پاک و تمیز کنیم. به همین دلیل بهتر است که پاکسازی هایی که با استفاده از مراقبه انجام می شود با مراقبه های درمانی همراه باشد که بتوانید انرژی های کثیف و مشکلات را از بین ببرید.

پاکسازی چاکراها با نمک
گاهی می توانیم با استفاده از آب و نمک بدن چاکراها را پاکسازی کنیم. در پاکسازی بدن منظور همان انرژی های بدن می باشد. انرژیهای بدن همان پاکسازی چاکراها و هاله انرژی بدن می باشد. زمانیکه شما آلودگی ها و احساسات منفی را از خود دور می کنید و انرژی های کثیف مربوط به بیماری ها را جارو می کنید و همچنین انرژی های انباشته شده در بدن که هنوز موجب بیماری نشده را دور می ریزید باعث افزایش سطح سلامتی خود می شوید. پس تکنیک فوق العاده جا رو کردن را دست کم نگیرید و مرتبا از آن استفاده کنید و بهره ببرید.

پاکسازی چاکراها با تکنیک های ذهنی
بعضی از افراد از تکنیک های ذهنی برای پاکسازی چاکراها استفاده می کنند آیا پیش آمده که بخواهید افکارتان را بنویسید.اگر شما برای یک دقیقه این کار را انجام بدهید یعنی هر فکری که در ذهنتان ایجاد می شود را تیک بزنید.متوجه می شوید تعداد زیادی فکر در طول یک دقیقه به سراغتان می آید و اگر این کار را 24 ساعت انجام دهیدبین 50 تا 60 هزار فکر وارد ذهن شما می شود که معمولا حدود 5000 فکر را متوجه می شوید.
خیلی از آن ها قبل از اینکه شما متوجه شوید تغییر می کنند و فکری دیگر جایگزین آن ها می شود.معمولا بسیاری از افکاری که وارد ذهنمان می کنیم و متوجه آن ها می شویم افکار و احساسات منفی هستند.افکار و احساسات منفی روی کالبد انرژی ما تاثیر می گذارد و کالبد انرژی هم می تواند روی جسم ما تاثیر بگذارد.

پس اگر در طول روز به موارد خوب فکر کنید یک تکنیک ذهنی را انجام می دهید.بعضی مواقع به آن تکنیک و بعضی مواقع به آن تخیل گفته می شود.یک نوع از  خیالبافی وجود دارد که تکنیک تصورات هدایت شونده است یا تجسم خلاق است.فرق این تکنیک ها با خیالبافی عادی در این است در خیالبافی هیچ هدفی دنبال نمی کنیم وبه هرچیزی (استرس نگرانی تنش و ..) فکر می کنیم در واقع کنترلی روی ذهن نداریم.

 

سوال یا مشکل مطرح شده از بخش جستجو توسط مدیر سایت در بخش سوالات درج شده است اگر شما سوالی مشابه با این سوال یا ایرادی چه از لحاظ نوشتاری چه از لحاظ دستور زبان و غیره مشاهده میکنید می توانید این سوال را از اینجا ویرایش کنید

loader

لطفا شکیبا باشید ...