0

هزینه درمان زگیل تناسلی چقدر است؟

ثبت شده 1 سال پیش توسط nmoein ویرایش شده در 1401/11/26

درمان زگیل تناسلی

زگیل تناسلی، از بیماری های شایع ناحیه نشیمنگاهی بوده که در بین همه افراد جامعه به چشم می خورد. این بیماری که یک نوع ویروس عفونی مقاربتی نیزشناخته می شود، از انتقال و فعال شدن ویروس HPV در بدن پدید می آید.
علائم زیادی می تواند نشان دهنده وجود زگیل تناسلی در فرد باشد که شایع ترین آنها وجود زائده های گوشتی، قرمزی، سوزش، خارش و تب می باشد.
زگیل تناسلی اگر در مراحل اولیه باشد، با استفاده دارو و پماد امکان پذیر است. اما هنگامی که تعداد زگیل ها بالا باشد، و بیماری پیشرفته کرده باشد، درمان تنها با بکارگیری روش لیزر ممکن خواهد بود.

کدام روش درمانی برای از بین بردن زگیل تناسلی مناسب است؟

لیزر زگیل تناسلی یک از روشهای کارآمد و نوین درمانی است که در به کارگیری درمان بیماری های پوستی نتیجه بالایی دارد. از آنجایی که زگیل نیز نوعی بیماری عفونی است که در مرحله اول پوست را آلوده می کند، لیزر درمانی مناسب و کارآمد برای زگیل تناسلی مردان و زنان است.
لیزر به طور تک به تک زگیل ها را از بین برده و ریشه آنها را نیز می سوزاند بنابراین امکان بازگشت زگیل در فرد به صفر می رسد.
همچنین خوب است از مزایای بی شمار لیزر بدانید:

 • سرپایی است و در کوتاه ترین زمان درمان صورت میگیرد.
 • از کمترین هزینه برخوردار است.
 • زگیل را ریشه کن می کند.
 • امکان بازگشت ویروس وجود ندارد.
 • به بیهوشی و بستری شدن نیاز ندارد.
 • از کمترین دوره نقاهت برخوردار است.

هزینه لیزر زگیل تناسلی ثابت نبوده و به شدت حاد بودن و تعداد زائده ها بستگی دارد.

هزینه لیزر زگیل تناسلی

همانطور که گفته شد لیزر روشی نوین و قطعی در درمان زگیل تناسلی شناخته می شود. اما هزینه برداشتن زگیل با لیزر با توجه به پیشرفت بیماری و تعداد زگیل های موجود در محل محاسبه می گردد. بنابراین هزینه لیزر زگیل تناسلی رقم مشخصی ندارد و تنها وابسته به میزان پیشرفت بیماری بستگی دارد.
برای مثال هزینه لیزر زگیل تناسلی فردی که 5 زگیل در ناحیه تناسلی خود دارد با فردی که 20 زگیل دارد یکی نیست. زمان درمانی که برای او در نظر گرفته می شود و هم دشواری درمان برای و بیشتر است. بنابراین نداشتن هزینه ثابت در هزینه لیزر زگیل تناسلی یک امر طبیعی است.

مقایسه هزینه کرایو زگیل تناسلی با لیزر

از دیگر روشهای درمانی زگیل تناسلی که شاید بارها نام آن را شنیده باشید، کرایو زگیل تناسلی است. در این روش برعکس لیزر زگیل تناسلی با استفاده از مایع نیتروژن زگیل را فریز می کند. 75 درصد از افرادی که روش کرایوتراپی را انتخاب کرده اند جواب مثبت گرفته و فقط 15 درصد از آنها شاهد بازگشت زگیل ها بوده اند.
هزینه فریز کردن زگیل تناسلی نیز همچنان به تعداد زگیل ها بستگی دارد و هر چقدر تعداد زگیل ها بیشتر باشد، هزینه کرایوتراپی زگیل تناسلی نیز بیشتر است. علاوه برآن ممکن است دوره درمانی با انجام یکبار کرایو زگیل تناسلی پایان نیافته و در چندین جلسه انجام شود اما لیزر تنها در یک جلسه انجام شده و تمامی زائده ها را در یک جلسه درمان می کند.

آیا انجام لیزر موجب بروز زخم یا آسیب به پوست می شود؟

لیزر، شیوه درمان نوینی است که با وارد کردن اشعه زائده های پوستی را از بین می برد. اما باید بدانید لیزر پوست را زخم نکرده و تنها ممکن است تا چند ساعت پوست قرمز باشد که با استفاده از پماد و کرم از بین خواهند رفت. بنابراین نمی توان گفت این روش اسیب جدی برای پوست ایجاد می کنند.

آیا لیزر موجب پخش شدن زگیل تناسلی می شود؟

برخلاف تصور عموم افراد جامعه که بر این باورند لیزر زگیل تناسلی موجب گسترش زگیل تناسلی می شود، باید بدانید لیزر نه تنها زگیل را گسترش نمی دهد، بلکه موجب سوختن ریشه آنها نیز می شود.از بین بردن ریشه های زگیل سبب درمان و از بین رفتن آنها می شود.

آیا بیمه هزینه برداشتن زگیل با لیزر را متقبل می شود؟

بیمه هزینه لیزر زگیل تناسلی را کامل متقبل نمی کند. چرا که درمان آن به عمل جراحی نیاز ندارد و علاوه بر آن لیزر زیر 5 ساعت آن را درمان می کند. به همین منظور بیمه هزینه درمان زگیل تناسلی را پرداخت نمی کند.
البته قبل از مراجعه به کلینیک درمانی مربوطه می توانید از قرارداد مجموعه با مراکز بیمه پرس و جو نمایید. چرا که در برخی موارد بیمه تکمیلی پس از ارائه مدارک درمانی، قسمتی از هزینه های مربوط به درمان را پرداخت می نماید.

اگر زگیل تناسلی را درمان نکنیم؟

بسیاری از افراد تصور می کنند با بی توجهی به زائده ها یا خود درمانی زگیل تناسلی از بین می رود؛ باید این نکته را به خاطر داشته باشید زگیل تناسلی عارضه ای قابل انتشار می باشد که تنها با یک روش پزشکی و تحت نظر دکتر زگیل تناسلی قابل درمان خواهد بود.

همچنین عدم درمان این زائده ها عوارضی به همراه دارد که در ادامه آنهارا بررسی خواهیم نمود.

 • مشکلات و ریسک انتقال به جنین هنگام زایمان
 • ابتلا به زگیل مقعد
 • افزایش تعداد زائده ها
 • باقی ماندن ویروس و عارضه
 • ابتلا به سرطان دهانه رحم
 • سرطان آلت تناسلی

منبع: کلینیک نشیمنگاه


0 جواب

loader

لطفا شکیبا باشید ...