0

آیا مزوتراپی بینی تاثیری دارد؟

بینی گوشتی مزوتراپی بینی کوچک کردن بینی کوچک کردن بینی گوشتی مزوتراپی بینی گوشتی زیباسازی بینی
ثبت شده 3 سال پیش توسط اکرم مقدم نژاد ویرایش شده در 1400/3/12

سلام بینی من گوشتی هستش و میخوام مزوتراپی بینی انجام بدم. از دوستان کسی هست که این روش رو انجام داده باشه. میخواستم در مورد تجربیاتتون بدونم و اینکه آیا واقعا تاثیری داره؟

آیا مزوتراپی بینی تاثیری دارد؟

1 جواب

0
3 سال پیش توسط: fsddff766

مزوتراپی بینی

یکی از روش هایی است که افراد می توانند بدون جراحی و در زمان کوتاه به شکل دلخواه بینی خود برسند. البته ناگفته نماند که تشخیص اینکه فرد می تواند مزوتراپی بینی را انجام دهد یا نه با پزشک متخصص زیبایی است.

تانما در این مطلب شما را با روش مزوتراپی بینی و شرایط و ویژگی های خاص آن آشنا می کند؛

مزوتراپی بینی چیست؟

مزوتراپی بینی در واقع یک عمل زیبایی بینی بدون جراحی است.

ان دسته از افرادی که می خواهند تغییراتی در فرم بینی خود ایجاد کنند ولی از انجام عمل زیبایی بینی واهمه دارند، می توانند به سراغ استفاده از روش مزوتراپی بینی بروند.

شرایط مزوتراپی برای انواع بینی ها

1-مزوتراپی بینی استخوانی

معمولا آن دسته از افرادی که دارای بینی استخوانی، برجسته و افتادگی شدید هستند، گزینه مناسبی برای بهره گیری از روش مزوتراپی بینی نمی باشند.

زیرا مواد مورد استفاده در مزوتراپی می تواند منجر به آسیب هایی در تنفس آن ها شود.

همچنین اغلب مزوتراپی بینی را روشی برای زیباسازی ظاهری و ایجاد تقارن جزئی در بینی می دانند.

اما با اینحال توصیه می شود که برای انجام هر گونه عملی حتما به پزشکی متخصص و باتجربه مراجعه نموده تا از مشورت های لازم بهره مند شوید.

2-مزوتراپی بینی گوشتی

از جمله شایع ترین مراجعه کنندگانی که برای مزوتراپی بینی به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند افرادی با بینی های گوشتی می باشند.

این دسته از افراد از بینی متناسبی بهره مند هستند اما به دنبال ایجاد تغییراتی مثبت در فرم بینی خود هستند.

مزوتراپی بینی گوشتی به آن ها این فرصت را میدهد تا در کمترین زمان ممکن و با نقاهتی بسیار کوتاه به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا کنند.

نحوه انجام مزوتراپی بینی

در این روش با توجه به داروهای ترکیبی و پرکننده ای که از طریق سوزن مزوتراپی به نواحی عمیق تزریق می شود تقارن میان طرفین بینی ایجاد می شود و فرم بینی بهبود پیدا می کند.

پزشکان برای انجام این عمل به سراغ بیهوشی کامل بیمار نمی روند و تلاش می کنند تا از روش های بی حسی موضعی عمل را به اتمام برسانند.

نکته مثبت اینجاست که دوره نقاهت آن نهایت ۵ روز بوده و پس از آن افراد به راحتی می توانند به روال عادی زندگی خود برگردند.

ماندگاری مزوتراپی بینی

به طور معمول این ژل ها چیزی حدود ۶ الی ۱ سال ماندگاری دارند.

هر چند که این ماندگاری با توجه به سیستم بدنی هر فرد، محصولی که مورد استفاده قرار داده شده و چگونگی تزریق محلول میتواند متفاوت باشد.

از همین رو قبل از انجام هرگونه اقدامی نسبت به تمامی مسائل اطلاعات کاملی بدست آورده و با پزشک مربوطه یک جلسه مشاوره ترتیب دهید.

فواید مزوتراپی بینی

-در روش مزوتراپی برای بینی از بی هوشی استفاده نمی گردد و فقط بی حسی موضعی بر روی بینی به کار می رود بنابراین بیمار با عوارض بیهوشی روبه رو نخواهد شد.

- در این روش بیمار به دوره نقاهت نیاز ندارد و می تواند به فعالیت های عادی خود بعد از مزوتراپی ادامه دهد.

-در مزوتراپی نتایج حاصل از عمل بلافاصله بر روی بینی قابل مشاهده خواهد بود.

-در روش مزوتراپی بینی هیچ تغییری در غضروف بینی ایجاد نمی گردد فقط با استفاده از تزریق مواد پر کننده حالت تعادل در بینی ایجاد می گردد و ظاهر بینی زیباتر خواهد شد.

-مزوتراپی بینی بدون درد و خونریزی انجام می گیرد و ممکن است در جای تزریق در بینی کمی کبودی و تورم ایجاد گردد که این امر پس از گذشت مدت زمانی رفع خواهد شد.

معایب مزوتراپی بینی

-اگر از روش درمانی پرکننده ها استفاده شود، نیاز است شخص هر شش ماه یکبار مجددا این روش درمانی را انجام دهد .

-در روش عمل بینی بدون جراحی اندازه غضروف های بینی را نمی توان تغییر داد و شکل آن ها را باریک نمود .

-اگر شخص در نظر دارد اندازه بینی خود را بسیار کوچک کند ، این روش درمانی کمک زیادی به شخص نمی کند.

فواید و خطرات مزوتراپی بینی

عوارض مزوتراپی بینی

عوارض مزوتراپی بینی

درد
حساسیت
ورم
خارش
قرمزی
کبودی
تورم در محل تزریق

لکه های تیره پوست

راش پوستی

عفونت
زخم

افراد مناسب برای مزوتراپی بینی

اشخاصی که خواهان رفع قوز بینی و قوس بینی شان هستند.

اشخاصی که می خواهند تورفتگی یا غیر قرینگی بینی را از بین ببرند .

رفع انحراف نوک بینی

رفع غیر قرینگی نوک بینی

اشخاصی که خواهان بالا بردن نوک بینی هستند

اشخاصی که جراحی بینی را انجام داده اند و از ظاهر بینی خود راضی نمی باشند

رفع ناصافی و تورفتگی نوک بینی و سطح بینی

رفع پل بینی تورفته

اشخاصی که بینی شان کوتاه دیده می شود با انجام روش های نظیر پرکردن پل بینی و تزریق فیلر می تواند ظاهر بینی شان را درست کرده و بینی شان بلندتر دیده شود .

فواید و عوارض مزوتراپی بینی

افراد مناسب برای مزوتراپی بینی

افراد نامناسب برای مزوتراپی بینی

افرادی که در بینی خود انحراف تیغه بینی را دارند و بینی آن ها دچار افتادگی شدید می باشد.

کسانی که قوز بینی برجسته و استخوانی دارند.

افراد دچار به مشکلات تنفسی بینی نمی توانند کاندید مناسبی برای مزوتراپی بینی باشند.

اشخاصی که دارای حجم بینی بزرگ و نامتناسب با صورتشان هستند.

افرادی که از فرم بینی خود ناراضی هستند و به دلیل ترسیدن از عمل جراحی نمی خواهند جراحی رینوپلاستی انجام دهند ،می توانند با خیال راحت به پزشکی متخصص و ماهر مراجعه نموده و تحت مزوتراپی بینی قرار بگیرند. این روش در صورتی که توسط پزشکی با تجربه و به صورت اصولی انجام شود هیچ گونه دردی نخواهد داشت و عواضی نیز بروز نمی کند.
به علت این که مزوتراپی بینی بدون بیهوشی کامل انجام می شود بنابرین عوارض بیهوشی فرد را درگیر نخواهد کرد به همین ترتیب با کمترین عوارض به فرم بینی دلخواه خواهید رسید.

نحوه انجام مزوتراپی نیز بدین ترتیب است که پزشک جراح برای این کار ترکیب داروها و مواد پرکننده های صورت را استفاده می نماید. پزشک این مواد را با استفاده از سوزن به مناطق عمیق بینی تزریق می کند. این تزریق تا زمان تقارن دو طرف بینی و رسیدن به فرم دلخواه فرد ادامه پیدا می کند. با توجه به حساسیت نوع تزریق این کار باید توسط جراح زیبایی و پزشک متخصص پوست انجام شود کلینیک های بسیاری در این زمینه فعالیت می کنند که کلینیک زیبایی مهرزاد یکی از مجهزترین و بهترین کلینیک زیبایی است که دارای تجهیزات و پرسنل بسیار معتبر و ماهر است.

فواید مزوتراپی بینی

یکی از فواید و مزایای مزوتراپی بینی نسبت به عمل جراحی بینی در نحوه بیهوشی فرد می باشد. فردی که از مزوتراپی بینی استفاده می کند نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و بیحسی موضعی یا بیهوشی مختصر کفایت می کند ، درنتیجه عوارض بیهوشی هم در بدنش باقی نمی ماند. اما در مورد رینوپلاستی فرد باید تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرد تا عمل جراجی بینی بر روی بینی فرد انجام شود .
افرادی که تحت مزوتراپی بینی قرار می گیرند دوره نقاهت و بهبودی کوتاه مدتی دارند. این افراد تنها با حدود 5 روز استراحت می توانند به بهبودی کامل برسند و فعالیت های خو را از سر بگیرند.
برخلاف روش جراحی بینی ،در مزوتراپی بینی پس انجام هیچ گونه دردی در بدن فرد وجود نخواهد داشت. در صورت بروز درد خفیف هم موقتی خواهد بود و با ساعاتی استراحت از بین خواهد رفت.
از دیگر فواید و مزای روش مزوتراپی بینی نسبت به سایر روش های جراحی می توان به مقرون به صرفه بودن و کم هزینه بودن این روش اشاره نمود.
مزوتراپی بینی به گونه ای است که بلافاصله بعد از انجام مزوتراپی، نتیجه آن بر روی بینی فرد نمایان می شود و می توان دید و تورم و کبودی روی بینی خیلی ناچیز است.

http://tanama.ir/%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2-%D9%85%D8%B2%D9%88%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%BE%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-p10958

loader

لطفا شکیبا باشید ...