0

روش های کاشت ابرو چیا هستن؟

کاشت ابرو روش های کاشت ابرو کاشت ابرو به چه روش هایی ممکن است؟ کاشت ابرو چگونه است؟ بهترین روش کاشت ابرو کاشت ابرو بدون درد
ثبت شده 2 سال پیش توسط عسل غضنفری ویرایش شده در 1400/3/11

دوستان من میخوام بدونم که کاشت ابرو به چه روش هاییی ممکنه؟ممنون میشم اطلاعی دارید بفرمایید.

روش های کاشت ابرو چیا هستن؟

2 جواب

0
2 سال پیش توسط: زهره چراغی

اکثر خانم ها بر این باورند که با انجام تاتو و هاشور ابرو می توانند ابروهایشان را همانند گذشته به شکل قبل برگردانند اما واقعیت بر این است که هاشور و تاتو ابرو نه تنها ابرو را به حالت طبیعی بر نمی گرداند، بلکه معایبی همچون مصنوعی بودن ظاهر ابرو، استفاده از رنگ های شیمیایی، محدود بودن مدل های ابرو، درد و خطرات ناشی از انجام ابرو را داراست. همچنین شایان ذکر است که ابرویی که تتو و یا هاشور شده باشد به هیچ وجه آن را نمی توان پاک کرد و به شکل روز اول آن برگرداند.

امروزه افراد زیادی از جمله مدل ها و بازیگران و افراد مشهور اقدام به انجام کاشت ابرو طبیعی می نمایند.ابروهای نازک همانند گذشته دیگر جذابیتی نداشته و امروزه ابروهای پر پشت مورد توجه قرار گرفته است.افرادی که دچار کم پشتی و ریزش ابرو هستند متقاضیان کاشت ابرو طبیعی هستند.

معرفی انواع روش های کاشت ابرو

 در چند سال اخیر، پیشرفت‌های چشمگیری در رفع ایرادات ابرو صورت گرفته است. یکی از روش‌هایی که در این زمینه به کار گرفته می‌شود پیوند ابرو است. این روش به صورت دائمی است و ظاهری طبیعی به ابروها می‌دهد. کاشت ابرو، خود دارای روش‌‌های مختلفی است که هر کدام، مزایا و معایب خاص خود را دارد. هدف از نگارش این مقاله از سری مقالات کلینیک پوست و مو رز توضیح درباره انواع کاشت، هزینه کاشت ابرو و جدیدترین روش کاشت ابرو می‌باشد.

برای کاشت ابرو و کاشت مو شباهت بسیار زیادی به هم دارند. با این تفاوت که در کاشت ابرو تعداد فولیکول های جدا شده از بانک مو بسیار کمتر از کاشت مو است. برخی از این روش‌ها به دلیل عوارض بسیار زیادی که داشته‌اند، دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. امروزه روش‌های جدید با عوارض کمتر و نتایج بهتر جایگزین روش‍‌های قدیمی‌تر شده‌اند. به عنوان مثال، روش FUT که نوعی جراحی برای پیوند ابرو بود به دلیل درد، خونریزی و دیگر عوارض منفی که داشت به نسخه‌ای باطل تبدیل شده است. از دیگر روش‌های این عمل زیبایی می‌توان به FUE و FIT اشاره نمود. این روش‌ها نیز به عنوان بهترین روش کاشت ابرو شناخته می‌شوند. در روش FUE از موهای پشت گوش خود فرد، برداشت شده و برای کاشت استفاده می‌شود. این روش‌ها نیز دارای اثری ماندگار هستند. فقط باید در این روش‌ها، موهای فرد تراشیده شود.

بهترین روش کاشت ابرو FIT
این روش از را نمی‌توان بهترین روش برای ترمیم ابرو دانست؛ اما از بهترین روش برای کاشت ابرو به شمار می‌آید. در این روش پزشک تک تک فولیکول‌های مو را انتخاب کرده و از پوست جدا می‌کند. این کار توسط هولدر دستی انجام می‌شود و به همین دلیل ممکن است در زمان جدا کردن مو، فولیکول و ریشه مو آسیب ببیند. این روش کاشت را غیر تهاجمی می‌دانیم؛ چرا که در آن به هیچ عنوان بخیه وجود ندارد، خونریزی محدود است و درد آن نسبت به روش های قدیمی‌تر کم است. در ضمن نیاز به کوتاه کردن مو وجود ندارد.

روش کاشت ابرو SUT
روش کاشت ابرو SUT زیر مجموعه روش کاشت FIT است. این روش را بهترین روش ترمیم ابرو نمی‌دانیم‌؛ با این حال احتمال آسیب رسیدن به فولیکول های مو در آن کمتر است. چرا که پزشک در این روش به جای هولدر دستی از دستگاه برای جدا کردن فولیکول‌ها استفاده می‌کند. SUT روش جدید کاشت ابرو نیست و مدت‌ها است که از آن برای کاشت ابرو استفاده می‌شود. درد و خونریزی در این روش کمتر از FIT است؛ چرا که دستگاه با دقت و ظرافت بیشتری فولیکول مو را از سر جدا می‌کند.

روش کاشت ابرو Micro FIT که به اختصار MFIT گفته می‌شود، جدیدترین روش کاشت ابرو نام گرفته است. در این روش دقت برداشتن موها، از دیگر روش اس یو تی نیز بیشتر است. در ضمن این روش نیز از زیر مجموعه های روش FIT است و برای برداشتن موها نیاز به جراحی وجود ندارد. فقط دستگاهی که برای برداشتن مو استفاده می‌شود دقتب سیار بالایی دارد و بیشترین حجم موی استخراج شده قابلیت پیوند دارند. فولیکول‌های برداشته شده اغلب سالم هستند و رشد می‌کنند.

روش تریکوفیتیک اسکارلس میکروگرافت
گذشته از این روش‌ها، روش تریکوفیتیک اسکارلس میکروگرافت نیز وجود دارد. برای افرادی که در پی پاسخ به این سؤال هستند که بهترین روش کاشت ابرو کدام است باید بگوییم که این روش که به سوپر کاشت ابرو نیز نام گرفته است به عنوان جدیدترین روش کاشت مو شناخته می‌شود. این روش که جدیدترین روش پیوند ابرو است به عنوان اثربخش‌ترین روش معرفی می‌گردد. در آن برای برداشت فولیکولارهای مو، از تکنیک جراحی پلاستیک تریکوفیتیک اسکارلس استفاده شده و هیچ اثری از جراحی بر روی ابرو نمی‌ماند.

مزایای جدیدترین روش های کاشت ابرو
روش‌‌های مختلف کاشت ابرو به دلیل مزایای بسیار زیادی که دارند این روزها به یکی از روش‌های مطمئن به منظور درمان کم‌پشتی و ریزش ابروها شناخته شده‌اند. البته اگر نگاه مختصری به کاشت ابرو بیاندازیم با روش‌های مختلفی روبرو خواهیم شد. هر یک از این روش‌ها با توجه به تکنولوژی که در آن به کار رفته دارای یک سری نکات مثبت و منفی هستند که باعث می‌شود هر فردی یکی از آن‌ها را با صلاح‌دید پزشک و شرایط خود انتخاب کند. از طرفی دیگر برخی از مزیت‌ها در تمامی آ‌ن‌ها یکسان بوده و در همه روش‌ها می‌توان به آن‌ها دست یافت. در زیر به معرفی چند مورد از مهم‌ترین مزایای روش های کاشت ابرو پرداخته‌ایم:

طبیعی بودن نتایج حاصل از کاشت ابرو، به طوری که بعد از مشاهده نتیجه نهایی کار هیچ فرقی با موهای ابروهای خود شما وجود نخواهد داشت. این درحالی است که روش‌های مشابه نظیر تاتو حالتی کاملا طبیعی نخواهند داشت.
دائمی بودن نتایج به دست آمده، از دیگر مزیت‌های مهم به شمار آمده و شما نیازی به تکرار مداوم و پی در پی آن نخواهید داشت.
رسیدن به ظاهر دلخواه با توجه به سلیقه بیمار، یکی از نکات مثبتی است که می‌توان در روش‌های کاشت ابرو به آن اشاره کرد. چرا که قبل از شروع کار پزشک طبق فرم صورت و سلیقه بیمار خط ابرو را مشخص کرده و عملیات کاشت را طبق آن انجام می‌دهد.
در کنار تمامی مزیت‌ها و نکات مثبتی که برای جدیدترین روش ‌های کاشت ابرو دارند می‌توان در برخی موارد شاهد عوارض و معایب جزئی در آن‌ها بود. البته ناگفته نماند که این عوارض در صورتی می‌توانند مهم تلقی شوند که بیمار به توصیه‌ها و مراقبت‌های پزشک خود گوش نداده و یا به کلینیکی نامعتبر و پزشکی غیرحرفه‌ای مراجعه کند. از جمله مهم‌ترین عوارض روش های کاشت ابرو عبارتند از:

مشاهده التهاب و قرمزی در ناحیه پیشانی و اطراف چشم
خونریزی‌های خفیف
سردرد
درد در ناحیه بانک مو و ابروها
تورم
احساس خارش در دوره نقاهت
عفونت
ویژگی‌های کاشت ابرو
در جدیدترین روش کاشت ابرو به ویژگی‌های مهمی توجه می‌شود که باعث طبیعی بودن ابروها خواهد شد.

از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به زاویه رشد ابروها اشاره کرد. اگر دقت کرده باشید حتماً متوجه شده‌اید که زاویه موهای ابرو در جهتی است که بر روی پوست صورت می‌خوابد. از این رو بهتر است از موهای پشت گوش برای کاشت ابرو استفاده شود. زیرا زاویه رشد آنها با زاویه رشد موهای ابرو مطابقت داشته و ظاهری نچرال به ابرو می‌دهد.
از دیگر ویژگی‌های ابرو که در بهترین روش برای کاشت ابرو، مورد توجه قرار می‌گیرد جهت رویش موهای ابرو است. ابرو به سه قسمت دم، تنه و سر تقسیم می‌شود. در هر کدام از این بخش‌ها، جهت رویش مو با هم فرق دارد؛ بنابراین برای این که بعد از کاشت ابرو، ظاهر فرد به صورت طبیعی جلوه کند باید جهت رویش موهای کاشته شده با جهت موهای اصلی،یکی باشد

0
2 سال پیش توسط: عسل غضنفری

روش های کاشت ابرو در سال ۲۰۲۰ خیلی راحت تر و دوره نقاهت کمتری برای شما به همراه دارد، اگر به دنبال روش های کاشت ابرو جدید روز دنیا هستید، در کلینیک ستاره ایران نوین با توجه به تشخیص خودش، جدیدترین و در عین حال، کاربردی ترین روش سال ۲۰۲۰ را برای شما انجام می دهد، حتما در مورد کلینیک هایی که در آن قصد کاشت مو را دارید، تحقیق کنید تا بهترین پزشک های زیبایی ایران، عمل کاشت ابرو را برای شما انجام دهند! در نظر داشته باشید که روش های کاشت ابرو کلینیک مورد نظر شما باید به گونه ای باشد که طراحی و زاویه سازی ابرو شما، به درستی انجام شود. زیرا اگر به درستی انجام نشود، عواقب جبران ناپذیری را برای شما به همراه خواهد داشت. حتما در مورد دستگاه های برداشت گرافت های کلینیک مورد نظر، تحقیق کنید تا هنگام برداشت گرافت های مو شما، هیچ کدام از تارهای مو، از بین نروند.

روش های کاشت ابرو در سال ۲۰۲۰

پیشرفت علم پزشکی و درخواست های بسیار زیاد از جانب افراد بخصوص بانوان در جهت درمان و زیبایی در سالهای اخیر بسیار چشمگیر است. از جمله این پیشرفت ها میتوان به کاشت حرفه ای ابرو اشاره کرد.

روش های کاشت ابرو براساس شرایط ابروی فرد و همچنین انتظارات او از این عمل متفاوت است، افراد ممکن است به دلایلی مختلف دچار کمبود ویا ریزش مو در ناحیه ابرو شوند، دلایلی همچون تروما یا ضربه از طریق جراحت ، تصادف، سوختگی،‌مواد شیمیایی، برق گرفتگی، رادیوتراپی و…. و یا بصورت ارثی ، بیماری های پوست و مو ، اصلاح کردن ابرو در خانم ها یا اقایان در طولانی مدت ، تاتو ، بیماریهای هورمونی ، اعمال جراحی در منطقه ابرو و یا حتی تنها به دلیل زیباتر شدن چهره خود با مشورت پزشک تصمیم به این جراحی بگیرند.

اهدای مو از پشت سر انجام می‌شود که در ادامه این موی برداشته شده در ناحیه ابروها کاشته می‌شود.

مو های کاشته شده طی عمل پیوند ابرو می‌تواند در باقیمانده عمر فرد به رشد خود ادامه دهد.

به همین خاطر لازم است موی ابرو پس از پیوند معمولاً ماهی یک بار اصلاح و تمیز شود.

برای ایجاد یک ظاهر طبیعی، موهای کاشته شده در ابتدا به صورت تکی و گاهی اوقات به صورت جفتی در هر بار کاشته می‌شوند.

به این ترتیب فرآیند رشد طبیعی موی ابرو برای بیمار امکان پذیر می‌شود.

چرا برای پر کردن ابروها، باید از روش sut استفاده کنیم؟

اگر برای پر کردن ابروهای خودتان از مداد استفاده می کنید، این موضوع مهم را بدانید که عوارض بسیار سنگینی را برای شما به همراه دارد، زیرا شما باید این کار را در طولانی مدت انجام دهید و معمولا اینکار توسط افراد ناشی انجام می شود، اما روش های کاشت ابرو در سال ۲۰۲۰ فقط یک بار، و در یک روز انجام می شود و اگر هم عوارضی داشته باشد، عوارض آن از روش های دیگر بسیار کمتر است و در نظر داشته باشید که فقط بحث عوارض مطرح نیست، بلکه کاشت حرفه ای ابرو باید بتواند شکل طبیعی خودش را حفظ کند.

طبیعی بودن کاشت ابرو

اگر از روش های کاشت ابرو قدیمی استفاده می کنید که اصلا عمل جراحی شما بیهوده بوده است، زیرا هم شکل طبیعی برای مشتریان شما ندارد و هم از تراکم کمتری نسبت به روش sut برخوردار است. روش اس یو تی یک روش نوین برای کاشت مو و ابرو است که بدون خون ریزی و در یک روز، تعداد زیادی مو برای شما کاشته می شود.

حالت ابرو باید در حین کاشت ابرو حفظ شود!

جراحی کاشت مو طبیعی ابرو، یک روش بسیار ظریف و دقیق است، نیازمند جایگذاری دقیق این موها در شکاف‌های ریز با توجه به زاویه و جهت مناسب می‌باشد، در این حالت می‌توان از ابزارهای کاملاً میکروسکوپی برای کاشت طبیعی ابرو استفاده کرد، در اینصورت امکان جایگذاری مو با ایجاد شکاف هایی با حداقل قطر ممکن و کمترین میزان آسیب برای موهای فعلی فرد وجود داشته باشد.

روش های کاشت ابرو به صورت fue , fut

انواع روش های کاشت ابرو تا حدودی شبیه آن است.

مرحله اول طراحی ابرو است. بهتر است طراحی با توجه به نظر بیمار و مشاوره متخصص صورت گیرد.

بسیاری از بیماران حین عمل از دستگاه Wand استفاده می کنند (دستگاهی که هرگونه درد را کاهش می دهد) اما استفاده از این دستگاه حین پیوند ابرو راحت نیست.

موهایی که قرار است اهدا شوند معمولا از پشت سر گرفته می شوند، که هم روش FUE و هم در روش نوار FUT مرسوم می باشد.

بسته به هدف بیمار از کاشت مو ابرو ، نژاد و مدلی که می خواهد، روش عمل تعیین می شود.

در حین کاشت طبیعی ابرو ، باید به مکان رشد مو دقت کرد زیرا از این طریق می توان زاویه و میزان رشد مو را تعیین نمود.

زمانی که موهای پیوندی زیر میکروسکوپ آماده عمل شدند، متخصص مکان های گیرنده را ایجاد خواهد کرد و سپس جهت و زاویه رشد ابرو را تعیین خواهد کرد.

موهای پیوندی در مکان های آماده شده وارد می گردند و روند پروسه کاشت طبیعی ابرو توسط متخصص نظارت می شود.

عموما در یک کاشت موی FUE، نتایج کامل در عرض ۱۲ ماه بدست می آیند. برای پیوند ابرو ، نتایج کامل در زمان کمتری بدست می آید، اما هنوز چندین ماه طول می کشد.

متخصص روش های کاشت طبیعی ابرو

هدف از تخصص و نظارت روش های کاشت ابرو ، این است که مشخص شود آیا پروسه در راستای مشخص شده اجرا می شود یا خیر و نیز میزان تراکم ابروها را بررسی می نماید.

پروسه تا زمانی که بهترین حالت برای ابرو ایجاد نشود متوقف نخواهد شد.

بسته به اینکه چه تعداد ابرو کاشته شود، پروسه پبوند ابرو معمولا ۴ ساعت به طول می انجامد.

انتظار می رود پوسته نازک ایجاد شده در اطراف هر مو کاشته شده و مقداری قرمزی حاصل از عمل تا ۵ روز بعد باقی بماند.

پس از آن کمی صورتی رنگ می شود و می توان آن را با آرایش کردن پنهان نمود.

ممکن است در موارد نادری کمی خون مردگی و تورم به مدت ۳ روز در اطراف چشم برای برخی بیماران مشاهده شود.

در صورتی که از بخیه در کاشت حرفه ای ابرو استفاده شود جای آن پس از چند هفته از بین می رود ولی جای زخم باقی می ماند.

اما اگر از روش FUE استفاده شود هیچگونه جای زخم خطی باقی نمی ماند و نیازی به بخیه نیست.

مراقبت پس از کاشت ابرو

موهای مورد نیاز برای هزینه کاشت ابرو معمولا از ناحیه پشت سر گرفته می‌شوند.

در این حالت یک شکاف کوچک در سر ایجاد می‌شود تا به این ترتیب بتوان یک بخش کوچک از موهای سر را از قسمت عقب سر برداشته شود.

این موها را در زیر میکروسکوپ به پیازهای موی مجزا تفکیک کرد.

باید توجه داشته باشید که پیازهای مو به صورت تک تک در قسمت ابرو کاشته می‌شوند.

به این ترتیب میتوان یک ظاهر کاملاً طبیعی برای ابرو ایجاد کرد.

به خاطر اینکه موی پیوند زده شده به ابرو از ناحیه سر گرفته می شود، این مو در ادامه به رشد خود مشابه وقتی که روی سر بیمار بوده ادامه می‌دهد.

بنابراین نیازمند اصلاح و تمیز کردن به صورت دوره ای برای حفظ ظاهر طبیعی موهای ابرو می‌باشد

کاشت طبیعی ابرو به روش sut

در طریقه پیوند ابرو اولین مرحله ، طراحی و زاویه سازی ابرو ها میباشد که علاوه بر چهره سازی و زاویه دهی طبیعی با تائید نهایی فرد صورت میگیرد .

مرحله بعدی از طریقه کاشت ابرو برداشت گرافت ها می باشد که با استفاده از دستگاه انجام می گردد.

پنج مزیت کاشت حرفه ای ابرو اتوماتیک به روش sut

۱- نخستین مزیت روش های کاشت ابرو زیبا جوان تر شدن چهره میباشد.

۲- مهمترین مزیت پیوند ابرو به روش SUT داشتن زاویه و خواب موی طبیعی می باشد که منحصرا متعلق به این تکنیک می باشد.

۳- یکی دیگر از مزیت های کاشت ابرو با تکنیک SUT این است که روی ابروهای تاتو شده هم میتوان عمل جراحی کاشت مو انجام داد.

۴- کلیه مراحل کاشت طبیعی ابرو در این تکنیک در یک جلسه انجام می گردد.

۵- این متد بدون هیچگونه عوارض، جراحی، بدون درد، بدون جای زخم و بدون کوتاهی موها درقسمت برداشت انجام میشود

مراحل رویش مو در کلینیک ستاره ایران نوین

پس از استفاده این روش درمانی سریع و بی درد است، هر چند امکان ایجاد ورم و کبودی در اطراف چشم‌ها برای ۳ تا ۴ روز پس از عمل جراحی وجود دارد.

در روز پنجم معمولاً هیچ نشانه ای از روش های کاشت ابرو در صورت بیمار مشاهده نمی‌شود و ظاهر جدید ابرو برای سایرین جلب توجه خواهد کرد.

پس از عمل کاشت طبیعی ابرو ، ناحیه ابرو ممکن است دچار کبودی، التهاب، یا ورم شود، اما همواره امکان مشاهده سایر عوارض کاشت ابرو محدود نیز در ارتباط با این عمل جراحی وجود دارد.

مو در سه مرحله رشد می کند، پس اگر پس از کاشت موی ابرو شاهد ریزش مو بودید نگران نباشید، طبیعی است.

رشد مو در افراد مختلف است و با تداوم رشد موی کاشت شده، همانند ناحیه اهدا کننده اولیه، باید موها را مرتب کنید تا ظاهری مناسب داشته باشید.

این مساله برای بیماران مشکل ساز نیست، زیرا اغلب آنها به زیر ابرو برداشتن یا اصلاح قسمتی از بدن خود به صورت منظم عادت دارند.

https://s-irannovinclinic.com/%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D9%88/

loader

لطفا شکیبا باشید ...