0

کود ۲۰۲۰ برای گردو خوب هست؟

کود 2020 کود 2020 برای درخت گردو درخت گردو گردو
ثبت شده 3 سال پیش توسط فرزیاب از سوالات جستجو شده ویرایش شده در 1400/3/6

باسلام میخواستم ببینم کود 2020 برای درخت گردو خوب هست یا خیر ممنون.


1 جواب

0
2 سال پیش توسط: پریسا قلی زاده

بهترین کود شیمیایی برای درخت گردو | معرفی کود شیمیایی برای نهال گردو

 

انواع کود شیمیایی برای درخت گردو :

به نقل از آریا نهال : یکی از مهمترین نیازهای نهال ها اضافه کردن کود های شیمیایی، اصولی می باشد که باید بهترین نمونه کود و مناسب ترین کود را برای رشد نهال به خاک آن ارائه دهید. کود شیمیایی برای درخت گردو، هم یکی از نیازهای هر یک از انواع نهال گردو می باشد که شما باید به خوبی به آن دقت داشته باشید. کودهای شیمیایی بسیار زیادی هستند که شما باید برای نهال گردو خود خریداری کنید. اما برخی از آنها به عنوان نیازهای اصلی نهال شناخته می شوند و بیشتر روی خرید آنها باید تمرکز داشته باشید. در صورتی که درخت گردو، بهترین و با کیفیت ترین کودها را به عنوان مواد معدنی دریافت کند رشد خوبی هم از خود نشان می دهد. همچنین میوه های به دست آمده از این نهال هم کیفیت خوبی پیدا می کند.

شما هر یک از کود های شیمیایی برای درخت گردو، را که خریداری می کنید باید به معتبر بودن آن و کیفیت آن دقت داشته باشید. برخی از برندهای تولیدی، کودهای با کیفیتی را به دست شما نمی دهند. بر همین اساس بهتر است به خوبی با مشاوران و کارشناسانی که در این زمینه تخصص دارند مشورت کنید تا بهترین کود را به شما معرفی کنند.

در حالت کلی شما باید بدانید پیش از آنکه نهال گردو را بکارید، بهتر است خاک آن را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. زمانی که خاک نهال را به خوبی بررسی کنید می توانید بهترین نمونه کود را برای آن خاک در نظر بگیرید و مورد استفاده قرار دهید. برخی از خاک ها هستند که مواد معدنی زیادی دارند و برخی از خاک ها هم اصلا مواد معدنی ندارند. برخی از مهمترین و اصلی ترین نمونه کود شیمیایی برای نهال گردو که شما بهتر است با آنها آشنایی داشته باشید و به خاک خود اضافه کنید عبارت اند از :

  1. کود پتاسیم:

یکی از مهمترین کود شیمیایی برای گردو که باید خریداری کنید و به درخت گردوی خود ارائه دهید، کود پتاسیم می باشد. این کودها برای ایمن کردن نهال یکی از بهترین گزینه هایی می باشد که می توانید انتخاب کنید. هر یک از نهال ها امکان دارد به بیماری و یا خشکسالی مبتلا شوند، شما با استفاده از این کود می توانید به خوبی از درختان خود مراقبت نمایید. در واقع در ابتدای کاشت نهال بهتر است در صورت کمبود خاک از عناصر معدنی این ماده ی آلی را به خاک خود اضافه نمایید.

البته که باید بدانید این کود را بهتر است با نمونه کودهای دیگری ترکیب کنید تا اثربخشی آن بیشتر شود. کودهایی مانند فسفر و یا نیتروژن یکی از بهترین کودهایی شیمیایی، می باشد که شما می توانید به این کود اضافه کنید. شما برای ترکیب کردن هر یک از انواع آنها باید به بافت کودها دقت بسیار زیادی داشته باشید تا بهترین نمونه آنها را خریداری کرده و به خاک نهال خود ارائه دهید.

  1. کود نیتروژنی:

یکی از دیگر نمونه های بهترین کود شیمیایی برای درخت گردو؛ که باید خریداری کنید کودهای نیتروژنی می باشد. همه ما به خوبی می دانیم بسیاری از فعالیت های متابولیکی که در حیوانات و گیاهان رخ می دهد بر اساس نیتروژن می باشد و به آن تکیه دارد. به همین دلیل باید به این مورد نهایت دقت و توجه را داشته باشید. هر یک از نهال ها بعد از اینکه کاشته می شوند باید اسیدهای آمینه داشته باشند تا با استفاده از آن اسیدهای آمینه بتوانند به خوبی ساختمان های پروتئین خود ار تشکیل دهند. کودهای نیتروژنی اسید آمینه زیادی دارد و به همین دلیل در ساخت پروتئین نقش مهمی را بر عهده می گیرد.

شما می توانید آنها را برای تامین کردن پروتئین نهال مورد استفاده قرار دهید و خریداری کنید. زمان خریداری این نمونه از کودها هم باید به برند تولیدی آنها و کیفیت کودها نهایت دقت را داشته باشید. برخی از کودها تقلبی هستند و به همین دلیل برای ارائه دادن به خاک گزینه مناسبی نمی باشند. در واقع شما باید بدانید گردو میزان پروتئین زیادی دارد و دریافت پروتئین آن از این نوع کود می باشد. به همین دلیل شما باید به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید.

  1. کود فسفر :

کود فسفر نه تنها بهترین کود شیمیایی برای درخت گردو؛ می باشد، بلکه بسیاری از نهال ها را بعد از اینکه می کارید باید با استفاده از کود فسفر تقویت کنید. رشد و سلامت هر یک از انواع نهال ها به این کود بستگی دارد و شما باید به خوبی به این مورد نهایت دقت و توجه را داشته باشید. فتوسنتز هر یک از نهال ها و نهال گردو بستگی به این نوع کود دارد که شما باید به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید. برای خریداری این نمونه از کودها هم باید به خوبی ویژگی های آن را در نظر بگیرید و بهترین نمونه را خریداری کنید. برند کود یکی از مهمترین عواملی است که زمان خرید نیاز به بررسی و توجه دارد.

https://ariyanahal.ir

سوال یا مشکل مطرح شده از بخش جستجو توسط مدیر سایت در بخش سوالات درج شده است اگر شما سوالی مشابه با این سوال یا ایرادی چه از لحاظ نوشتاری چه از لحاظ دستور زبان و غیره مشاهده میکنید می توانید این سوال را از اینجا ویرایش کنید

loader

لطفا شکیبا باشید ...