0

چگونه برای یک تیم عضو خوبی باشیم؟

کار تیمی کار گروهی انجام کار گروهی مسئولیت تیمی همکاری تیمی کار تیمی در ادارات
ثبت شده 3 سال پیش توسط کوثر نازاریان ویرایش شده در 1400/3/9

من کارمند یک اداره هستم و میخواهم عضو خوبی برای اداره باشم ممنون میشم راهنماییم کنید

چگونه برای یک تیم عضو خوبی باشیم؟

2 جواب

0
3 سال پیش توسط: کوثر نازاریان

چگونه عضو خوبی از یک تیم باشیم

 

کسب‌وکارهای بزرگ موفقیت‌های خود را مدیون کارهای تیمی و گروهی اثربخش هستند که اعضای آن‌ها به‌عنوان افرادی حرفه‌ای دارای ویژگی‌های برجسته و مناسب کار گروهی می‌باشند. امروزه در هر شغل و کسب‌وکاری انجام فعالیت‌های تیمی و گروهی اجتناب‌ناپذیر است.

شما برای فعالیت در این‌گونه شغل‌ها نیاز دارید تا حرفه‌ای و کارآمد عمل کنید و خصوصیات لازم برای کار تیمی را داشته باشید، ازاین‌رو قبل از هر چیزی باید با روش‌ها و راهکارهای درست بتوانید خود را به یک فرد خوب و موفق در یک تیم تبدیل کنید. روش‌های مختلفی برای عضو خوب تیم بودن وجود دارد که ما در ادامه‌ی مطلب به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

کسب و پرورش مهارت‌های ارتباطی

همان‌طور که می‌دانید اعضای یک تیم از افراد مختلف با شخصیت‌ها و ویژگی‌های فردی متفاوت تشکیل شده است که هرکدام خصوصیات رفتاری منحصربه‌فرد خود را دارند. شما برای اینکه بتوانید با تمام افراد تیم خود ارتباط خوبی داشته باشید و عقاید، ایده‌ها و نظرات خود را بازگو باید بتوانید مهارت‌های ارتباطی را آموزش دیده و آن‌ها را رشد و پرورش دهید.

 مهارت‌های ارتباطی شامل زیرمجموعه‌ی بزرگی از مهارت‌ها هستند، مانند خوب سخن گفتن و شنیدن، احترام، اعتماد به یکدیگر، حمایت، همدلی، انتقاد و … .

اعضای یک تیم برای اینکه بتوانند در یک پروژه‌ی کاری موفق شوند نیاز شدیدی به مهارت‌های ارتباطی دارند در غیر این صورت شما نمی‌توانید در یک پروژه سهیم باشید چراکه افراد با خوب سخن گفتن و گوش دادن به سخنان یکدیگر می‌توانند با یکدیگر ارتباط و تعامل مثبتی ایجاد کرده و پروژه را به جلو ببرند.

فراموش نکنید که زیرمجموعه‌ی مهارت‌های ارتباطی مانند همدلی، اعتماد و احترام می‌تواند در شکل‌گیری و پیشرفت کار پروژه‌های گروهی و تیمی بسیار مؤثر باشد. زمانی افراد یک تیم می‌توانند موفق شوند و پروژه را به‌خوبی پیش ببرند که رابطه‌ای صمیمانه توأم با احترام، اعتماد و همدلی بین آن‌ها شکل گرفته باشد و افراد از کار کردن در کنار یکدیگر لذت ببرند.

 

دانش و مهارت‌های خود را انتقال دهید

زمانی که شما مستقل کار نمی‌کنید و با چندین نفر در ارتباط هستید ممکن است آن‌ها به برخی از مهارت‌ها و یا دانش شما نیاز داشته باشند، در این حالت نباید مسئولیت تمام فعالیت‌ها را خودتان بر عهده بگیرید، بلکه بهترین روش این است که بتوانید مهارت و دانش خود را به افراد تیم خود انتقال و آموزش دهید. فراموش نکنید ممکن است روزی نیز شما به دانش و مهارت دیگران نیاز داشته باشید در این صورت افراد یک تیم باید به‌صورت چرخه‌ای دانش خود را به یکدیگر انتقال دهند تا تیم تشکیل‌شده حرفه‌ای و کارآمد باشد.

درواقع زمانی یک پروژه‌ی تیمی می‌تواند موفق عمل کند که افراد با یکدیگر ارتباط خوبی داشته باشند، دانش و علم خود را به اشتراک بگذارند و هرجایی که یکی از اعضای تیم توانایی ادامه‌ی مسیر را نداشته باشد به او کمک کنند تا توانایی و دانش موردنیاز را کسب کرده و مسیر را ادامه دهد، درواقع اعضای یک تیم زمانی به موفقیت خواهند رسید که هماهنگ با یکدیگر عمل کنند و فعالیت هرکدام تکمیل‌کننده‌ی فعالیت دیگری باشد.

 

باانگیزه باشید

برای اینکه بتوانید یک عضو خوب و مفید برای تیم شوید شما باید از انگیزه و انرژی زیادی برخوردار باشید. پروژه‌های گروهی برای پیشبرد اهداف خود بیشتر از فعالیت‌های تک‌نفره به انگیزه نیاز دارند. انرژی انگیزه شور و اشتیاق خود را بابا ببرید، مواردی که انگیزه شما را پایین می‌آورد یادداشت کرده آن‌ها را از بین ببرید و برای بالا بردن اشتیاق خود را نسبت به انجام پروژه تلاش کنید.

خلاق باشید

افراد خلاق افرادی هستند که می‌توانند با صرف انرژی، هزینه و زمان کمتری نسبت به دیگران در حل مسائل و مشکلات و خلق روش‌های جدید در انجام فعالیت‌ها، موفق‌تر از دیگران عمل کنند. شما برای موفقیت و کار کردن روی یک پروژه‌ی گروهی به خلاقیت بالایی نیاز دارید. اگر ذاتاً فرد خلاقی هستید زمینه را برای بهره‌برداری از این ویژگی منحصربه‌فرد خود ایجاد کنید. اگر احساس می‌کنید به‌سختی می‌توانید خلاقیت خود را بروز دهید از روش‌های مختلف برای بالا بردن خلاقیت خود استفاده کرده و از این ویژگی در پروژه‌ها برای حل مسائل و خلق ایده‌ها و طرح‌های جدید بهره ببرید.

 

انعطاف‌پذیر باشید

در پروژه‌های تیمی شما با فراز و نشیب‌های مختلفی روبرو خواهید شد. احتمال دارد روزهای سختی را پشت سر بگذارید و با شکست نیز مواجه شوید ازاین‌رو نیاز دارید تا خود را با هر شرایطی وفق داده و امید خود را برای ادامه‌ی مسیر از دست ندهید. ممکن است اعضای تیم، هزینه‌ها و درآمدها افزایش یا کاهش یابد، تمام موارد گفته‌شده نباید از انگیزه و فعالیت‌های شما بکاهد. شما با استفاده از روحیه‌ی انعطاف‌پذیری خود باید بتوانید با این تغییرات سازگار شده و خود را با شرایط جدید وفق دهید.

اعتمادبه‌نفس بالایی داشته باشید

افرادی که اعتمادبه‌نفس بالایی دارند به‌راحتی می‌توانند دیگران را متقاعد کرده و نظرات خود را به‌خوبی مطرح سازند ازاین‌رو داشتن این ویژگی برای افرادی که در یک تیم با یکدیگر همکاری می‌کنند از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای اینکه بتوانید در یک پروژه‌ی تیمی به‌خوبی عمل کنید و عضو خوبی برای تیم باشید شما باید از اعتمادبه‌نفس بیشتری برخوردار باشید. شما با داشتن اعتمادبه‌نفس می‌توانید ایده‌ها و طرح‌های خود را بیان کرده و با داشتن اعتماد به توانایی‌های خود می‌توانید از پس وظایفتان در تیم برآیید، ازاین‌رو بهتر است برای بالا بردن اعتمادبه‌نفس خود از روش‌های مرسوم استفاده کنید و این ویژگی خود را رشد و پرورش دهید.

 

نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید

زمانی که شروع به شناسایی نقاط ضعف و قوت خود می‌کنید مهارت‌ها و توانایی‌های خود را بهتر می‌شناسید و می‌دانید که در انجام چه کارهایی توانا هستید بنابراین می‌توانید از این شناخت خود در تقسیم وظایف پروژه‌ها استفاده کرده و فعالیت‌های هماهنگ و متناسب با مهارت‌های خود را بر عهده گیرید. همچنین با شناخت نقاط ضعف و قوت خود می‌توانید برای از بین بردن کاستی‌ها و افزایش توانایی‌های خود قدمی برداشته و خود را به یک فرد موفق و خوب در تیم تبدیل کنید.

https://mag.ati.land/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B9%D8%B6%D9%88-%D8%AE%D9%88%D8%A8%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DB%8C%DA%A9-%D8%AA%DB%8C%D9%85-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%85/

با دیگران رفتاری محترمانه و حمایتی دارد

افرادی که اهل کار تیمی هستند، همواره با سایر اعضا رفتاری محترمانه و با ملاحظه دارند. بعلاوه، این افراد برای کمک به پیشبرد اهداف تیم، با سایر اعضا برخوردی توام با درک و حاکی از حمایت دارند. آنها برای کمک به سایرین، برای گوش دادن به نظرات دیگران و برای اشتراک دانش و اطلاعات خود شرط و شروطی قایل نیستند.

 

ده ویژگی اساسی و مشترک اعضای کارآمد یک تیم کاری

 

چنین افرادی اغلب از حس شوخ طبعی نیز برخوردارند و می توانند کمی سرگرمی را نیز چاشنی کار کنند، اما دیگران را مورد تمسخر قرار نمی دهند. اعضا کارآمد در یک تیم با سایرین رفتاری کاملا حرفه ای دارند.

اعضایی که به اهداف تیم تعهد نشان می دهند از سبک و یا شخصیت متمایزی برخوردار نیستند. این افراد لزوما پر سر وصدا نیستند و حتی ممکن است خیلی هم بی سر وصدا باشند ولی هرگز منفعل نیستند. آنها به آنچه در تیم اتفاق می افتد توجه نشان می دهند و در موفقیت آن سهیم هستند.

 

چنین اعضایی، به ورای وظایف خود و به مجموع وظایفی که تیم در دست دارد می نگرند. در مجموع، آنها به پیروزی تیم متعهدند و می خواهند در این پیروزی نقش داشته باشند. پیروزی تیمی می تواند عامل انگیزشی مهمی برای کارمندان باشد. اعضا موفق در امور تیمی چنین انگیزه ای را دارا بوده و آن را به نمایش می گذارند.

به تیم و اهداف آن متعهد است

افرادی که در کار تیمی موفق هستند به کار خود، گروه خود و وظایف و فعالیت های تیم اهمیت می دهند. هر روز با همین حس تعهد در محل کار خود حاضر می شوند. نهایت تلاش خود را می کنند و انتظار دارند سایر اعضا هم همین احساس را داشته باشند.

در حل مشکلات تاثیرگذار است

قطعا هر تیمی در مسیر کار خود با مشکلات روبرو می شود. گاه به نظر می رسد فلسفه وجودی تیم مقابله با همین مشکلات است. افرادی که در کار تیمی موفق هستند برای مقابله با هر مشکلی و حل آنها به شیوه ای راهکارگرا آماده هستند. این افراد برای حل مشکلات آماده هستند و تنها به فکر مواجهه با مشکلات و یا فرار از آنها نیستند.

 

آنها سعی نمی کنند از کنار مشکلات عبور کنند، تمایلی هم برای مقصر جلوه دادن سایرین ندارند و اهل دور زدن و فرار از مشکلات هم نیستند. افراد کارآمد مشکلات را به بحث می گذارند و با دیگران در یافتن راه حل موثر و تدوین راهکار لازم برای حل آن همکاری می کنند.

https://www.bartarinha.ir/fa/news/428748/10-%D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D8%AA%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%90-%D8%AE%D9%88%D8%A8

 

0
3 سال پیش توسط: مینا سلطانی

 

چگونه عضو خوبی از یک تیم باشیم؟

چگونه عضو خوبی از یک تیم باشیم؟ | آیا تا به حال برای تیم‌هایی کار کرده‌اید که همه خواستار کار کردن با آن ها باشند؟ آیا تا به حال به تقویت نقاط قوت خود در یک تیم پرداخته اید؟ این روشی ضروری برای تکمیل پروژه‌هایی می باشد که ارزش توسعه و پالایش مهارت‌هایی که به شما کمک می‌کنند کمک ارزشمندی به هر نوع تیمی که در آن هستید , دارد. در هر صورت ، کار گروهی یک روش حیاتی برای تکمیل پروژه ها است که ارزش توسعه و پالایش مهارت هایی را دارد که به شما کمک می کنند سهم ارزنده ای در هر نوع تیمی داشته باشید.

تیم های ورزشی نمونه های عالی از کار گروهی هستند چرا که با همکاری یکدیگر در راستای رسیدن به خواسته شان تلاش می کنند. کارگروهی باعث می شود که مجموعه ای از افراد متفاوت با مهارت های مختلف درکنار یکدیگر تلاش می کنند تا بتوانند به خواسته شان برسند. به عنوان مثال شاید شما بهترین گلزن نباشید، اما در حرکت دادن توپ به جلو عالی هستید و می دانید که اگر آن توپ را به شخصی که می تواند گل بزند پاس دهید، تیم شانس بیشتری برای پیروزی دارد. هر کس در تیم با توجه به نقاط قوت خود نقش متفاوتی را بازی می کند و با کمک و تشویق یکدیگر در این راه می توانند اتفاقات الهام بخشی را رقم بزنند.

چگونه عضو خوبی از یک تیم باشیم؟

خارج از زمین ورزشی و بازگشت به محل کار، اصطلاح “بازیکن خوب تیم” را بسیار می شنویم. اما این واقعاً به چه معناست؟ رهبران از اعضای تیم خود چه می خواهند و چگونه می توانید سهم قابل توجهی در تیم خود داشته باشید؟ اینها برخی از سوالاتی است که در این مقاله به آنها می پردازیم. ما به شما نشان می دهیم که چه چیزی باعث می شود که یک تیم خوب تشکیل شود.

اهمیت شکل گیری تیم ها

تیم ها به چند دلیل ایجاد می شوند. برای مثال ممکن است نیاز باشد که یک پروژه انجام شود و به نتیجه برسد یا اینکه قرار است کاری ادامه دار باشد. در هر صورت، اگر از انرژی و خلاقیت جمعی یک گروه بهره مند شوید، تیم می تواند در مدت زمان کمتری به موفقیت بیشتری دست یابد. این برای شما چه معنی دارد؟ خب، تیم ها احتمالاً بخشی جدایی ناپذیر از سازمان شما هستند. اگر ثابت کنید که توانایی کار کردن با دیگران را دارید و از روحیه تیمی برخوردار هستید می تواند تأثیر زیادی در حرفه شما داشته باشد.

عضو یک تیم با ارزش بودن می تواند فرصت های شغلی جدیدی را برای شما ایجاد کند، چرا که کارفرماها اصولا برای استخدام نیرو به دنبال افرادی هستند که سابقه کاری خوبی داشته باشند و اینکه چه کار بزرگی انجام می دهید. حتی ممکن است از شما دعوت شود تا نقاط قوت خود را در یک تیم دیگر و در پروژه های با اهمیت بالاتر برای مشاغل تجاری به کار بگیرید. به همین دلیل کار گروهی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است بازیکن تیمی بودن بسیار مهم است. اگر احساس خوبی داشته باشید هرگز نمی دانید که چه امکاناتی برای شما پیش می آید.

از نقاط قوت خود استفاده کنید

آیا می دانید چه کاری بهتر انجام می دهید؟ شاید شما فوق العاده منظم باشید یا ممکن است در ایجاد انگیزه در افراد، کمک به حل اختلاف نظر یا تحقیق در مورد اطلاعات دشوار ، سرآمد باشید. نقاط قوت شما ارزش این را دارد که در کارهای تیمی تان نمود پیدا کند. انجام کاری را بر عهده بگیرید که توانایی انجام آن را داشته باشید و بتوانید به خوبی از پس انجام آن برآیید. این به شما کمک می کند تا نقش پررنگی داشته باشید و شانس خود را برای پذیرش یک کار عالی افزایش می دهد. بعلاوه، انجام کارهایی که به طور طبیعی در انجام آنها مهارت دارید، معمولاً بسیار راحت تر و رضایت بخش تر است. تیم ها معمولاً جمع می شوند تا مسئله ای را حل کنند که شاید انجام آن برای دیگران سخت باشد و حتی به تنهایی امکان پذیر نباشد. هنگامی که یک گروه به خوبی در کنار یکدیگر کار می کنند، سطح خلاقیت معمولاً افزایش پیدا می کند چرا که افراد از نقاط قوت یکدیگر استفاده می کنند. این اغلب منجر به افزایش بهره وری و ایجاد احساس همکاری و همدلی می شود که همه و پروژه را به جلو سوق می دهد.

تیم های موفق فقط مهارت های فنی مختلف را با هم ترکیب نمی کنند. آنها همچنین به اعضا امکان می دهند نقش های کلی تری را که از خطوط عملکردی سنتی عبور می کنند ، به عهده بگیرند. در اینجا ، ما سه مدل مختلف را شرح داده ایم که به شما نشان می دهد این نقش ها چیست. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید – یا به شما کمک می کند نقش های مناسب شما را پیدا کند – روی پیوندهای زیر کلیک کنید.

 

چگونه عضو خوبی از یک تیم باشیم؟

نقش های تیم Belbin

مدل بلبین می گوید که مردم تمایل دارند “نقش های تیمی” را به عهده بگیرند – و نه نقش از این دست وجود دارد که زمینه ساز موفقیت تیم هستند. این نقش ها به شرح زیر است:

 • شکل دهنده ها – افرادی که تیم را برای پیشرفت به چالش می کشند.
 • مجریان – افرادی که کارها را انجام می دهند.
 • Completer-Finishers – افرادی که می بینند پروژه ها کاملاً کامل شده اند.
 • هماهنگ کننده ها – افرادی که نقش مربی سنتی تیم را بر عهده می گیرند.
 • Team Workers – افرادی که مذاکره می کنند و اطمینان حاصل کنند که تیم با هم کار می کنند.
 • محققان منابع – افرادی که با ذینفعان خارجی کار می کنند تا به تیم در رسیدن به اهداف خود کمک کنند.
 • ایده پردازان – افرادی که ایده ها و رویکردهای جدیدی ارائه می دهند.
 • ارزیابی کنندگان “مانیتور کنندگان” : افرادی که ایده هایی را که دیگران ارائه می دهند تجزیه و تحلیل و ارزیابی می کنند.
 • متخصصان – افرادی که دارای دانش و تخصص لارم برای انجام کاری ویژه هستند.

سرپرستان تیم و مدیران با استفاده از مدل Belbin اطمینان حاصل می کنند که تعادل صحیح و قوی در تیم وجود دارد.

نقش های گروه Benne و Sheets

این رویکرد روشی جالب برای بررسی نقش های گروهی می باشد و رفتار مثبت و منفی را در درون یک گروه مشخص می کند. برخی از افراد مفید و حامی هستند، برخی فقط می خواهند کار را به پایان برسانند و برخی دیگر باعث اختلاف نظر در تیم می شوند. 26 نقش گروهی مختلف وجود دارد که می تواند توسط یک یا چند نفر در تیم انجام شود. این نقش ها به دسته های زیر تقسیم می شوند:

 • نقش های وظیفه ای: به نقش هایی اشاره دارد که به انجام مرحله به مرحله پروژه تا پایان کار اشاره می کند. نقش ها عبارتند از جستجوگر اطلاعات، نظر دهنده و ارزیابی کننده / منتقد.
 • نقش های شخصی و یا اجتماعی: این نقش ها به عملکرد خوب گروه کمک می کنند و به افرادی اشاره دارد که دارای روحیه ای تشویق کننده و سازشکار هستند.
 • نقش های فردگرایانه: این نقش ها باعث ایجاد اختلاف در گروه می شود و می تواند پیشرفت را مختل کند. و به افرادی اشاره می کند که دارای شخصیتی مهاجم و سلطه گر می باشند.

نیاز به حضور افرادی که شخصیتی مدیریتی داشته باشند نیز همواره احساس می شود. نیاز به حضور افرادی که بتوانند برای توسعه تیم فعالیت های مناسبی انجام دهند همواره احساس می شود، افرادی که بتوانند با ارتباط با دیگران، تصمیم گیری دقیق و سازماندهی خود و دیگران کار را پیش ببرند، 8 شغل در این دسته قرار می گیرند:

 • خبرنگار، مشاور: افرادی که اطلاعات جمع آوری می کنند و به دیگران کمک می کنند تا بفهمند چه خبر است.
 • خالق، مبتکر: افرادی که به دنبال روش های مختلف برای مشاهده مسائل هستند.
 • اکسپلورر: افرادی متقاعد کننده که قادر هستند دیگران را به راحتی تحت تأثیر قرار دهند.
 • ارزیاب، توسعه دهنده: افرادی که مسائل را ارزیابی و تحلیل می کنند.
 • سازمان دهنده: افرادی که نتیجه گرا هستند.
 • تهیه کننده: افراد کارآمد که طبق برنامه فعالیت های خود را انجام می دهند.
 • کنترل کننده، بازرس: افرادی که جزئیات را کنترل می کنند و از رعایت استانداردها اطمینان حاصل می کنند.
 • سرپرست، نگهدارنده: افرادی که تیم را کنار هم نگه می دارند و به نیازهای عاطفی و اجتماعی گروه رسیدگی می کنند.

اهداف تیم را درک کنید

در مواردی که تیم ها عملکرد خوبی ندارند، اغلب دلیل به عدم مشخص بودن اهداف گروه تیم مربوط می شود. اگر می خواهید که عملکرد خوبی در تیم داشته باشید بهتر است که کاملا به اهداف گروه واقف باشید. در حین شروع هر پروسه به این سوالات پاسخ دهید:

 • پروژه در مورد چیست؟
 • در پایان این پروژه چه نتیجه ای حاصل می شود؟
 • آخرین مهلت انجام کار چه زمانی است؟
 • بودجه انجام پروسه چه میزان است؟
 • چه کسی مسئول اجرای ایده ها می باشد؟
 • هر یک از افراد چه نقش ها و مسئولیت هایی بر عهده خواهند داشت؟
 • بایستی کل روند کار را برای خود روشن کنید تا بتوانید وظایف خود را به خوبی انجام دهید.

قابل اعتماد باشید

احتمالاً همه ما با افرادی کار کرده ایم که قول هایی داده اند و به آن ها عمل نکرده اند. ناامید کننده است وقتی با افرادی رو به رو می شویم که حرفی را میزنند اما کاری دیگر انجام می دهند و این واقعاً می تواند از سرعت پیشرفت یک گروه کم کند. اگر تا پایان روز متعهد به اتمام کاری برای گروه تان هستید، حتماً آن را انجام دهید. اگر می گویید راس ساعت 5:30 در جلسه شرکت می کنید، دیر نکنید.

قابل اعتماد بودن در مورد کارهایی که برای گروه انجام می دهید نیز صدق می کند. اگر استانداردهای بالایی داشته باشید، کارفرماها به کیفیت کار شما وابسته می شوند. اگر خروجی شما یک روز عالی باشد، اما روز دیگر فقط متوسط باشد، تیم ممکن است شما را غیرقابل اعتماد قلمداد کند.

چگونه عضو خوبی از یک تیم باشیم؟

فعال باشید

در حین انجام کارهای گروهی تان فعال باشید. برای مثال اگر ساکت بنشینید در حالی که شخص دیگری در مورد ایده ای صحبت می کند که می دانید جواب نمی دهد، می توانید نظر مخالف خود و علت آن را نیز برای اعضای تیم شرح دهید. برعکس آن نیز صدق می کند: اگر کسی در مورد طرحی بحث می کند که فکر می کنید عالی است، نظر خود را بیان کنید و به آنها بگویید چه ایده الهام بخشی است. گاه ممکن است واقعاً به حمایت شما احتیاج باشید!

انعطاف پذیر بمانید

اگر تا به حال تجربه کار تیمی داشته باشید، احتمالاً می دانید که همه چیز می تواند به سرعت تغییر کند. ممکن است افراد به گروه بپیوندند یا از آن خارج شوند، بودجه ها کاهش یافته یا اهداف جدید تعریف شوند. بهترین اعضای تیم می دانند که چگونه انعطاف پذیر باشند. آنها با تغییر مبارزه نمی کنند در عوض آن ها آن را فرصتی جدید برای رشد می دانند. این سایت مهارت های لازم برای یک زندگی شاد و موفق را به شما می آموزد.https://jobexpert.work/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B9%D8%B6%D9%88-%D8%AE%D9%88%D8%A8%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DB%8C%DA%A9-%D8%AA%DB%8C%D9%85-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%85/

loader

لطفا شکیبا باشید ...