0

چگونه زندگی شادی داشته باشیم؟

زندگی شاد احساس شادی شاد زندگی کردن شاد زیستن رمز شادی حس خوشحالی
ثبت شده 3 سال پیش توسط کوثر نازاریان ویرایش شده در 1400/3/9

می خواهم بدانم برای داشتن یک زندگی شاد چه کارهایی باید انجام بدهم لازم دارم یه کمی بیشتر خوشحال باشم ممنون

چگونه زندگی شادی داشته باشیم؟

2 جواب

0
3 سال پیش توسط: کوثر نازاریان

زندگی شاد

موفقیت

زندگی شاد و بی دغدغه، برای بسیاری از افراد آرزوست. آرزویی که نه تنها دست نیافتنی نیست، بلکه حق هر انسانی به حساب می‌آید. این افراد معمولاً به دنبال راه کارهای عجیب و غریب می‌گردند تا بتوانند زندگی شاد را تجربه کنند و به موفقیت برسند. غافل از اینکه داشتن حال خوب و آرامش، نه تنها نیاز به تکنیک های عجیب ندارد، بلکه با راه کارهایی کاملاً ساده به دست می‌آید. در مقاله چگونه زندگی شاد کنیم 11 مورد از ساده ترین و البته موثرترین راه ها را برایتان بیان کرده ایم که بتوانید با استفاده از آن ها، از همیشه زدگی شاد تری را تجربه کنید

نکات کلیدی زندگی شاد

همان طور که در ابتدای مقاله هم گفتم، شما هم به دنبال راه کارهایی می‌گردید که بتوانید با استفاده از آن ها زندگیتان را از همیشه شادتر و حال خودتان را از همیشه بهتر کنید. خب من هم زیاد منتظرتان نمی‌گذارم، همین ابتدا 11 تکنیک فوق العاده به شما خواهم گفت که بهترین اتفاقات برای شما رقم بخورد. اگر موافق هستید پس شروع به گفتن راه های زندگی شادتر.

۱. در حال زندگی کنید

می‌دانید دلیل اصلی بسیاری از شاد نبودن ها و افسردگی های غالب افراد چیست؟ این است که در زمان حال نیستند! یعنی یا دائماً در حال افسوس خوردن برای کارهایی که در گذشته انجام داده یا نداده اند هستند، یا دائماً خودشان را از آینده می‌ترسانند! به نظر شما، آیا فردی با این خصوصیات، اصلاً می‌تواند زندگی شاد را تجربه کند؟

مسلماً جواب منفی است. برای این که زندگی شاد داشته باشید، یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید این است که در زمان حال زندگی کنید. یعنی همان طور که گفتم مدام به فکر دیروز و فردایتان نباشید. فقط سعی کنید بهترین ها را در لحظه برای خودتان رقم بزنید و از زمان حال لذت ببرید.

البته منظور من این نیست که آینده تان را فراموش کنید و اصلاً برای آن برنامه ای نداشته باشید! بلکه منظورم این است که مثل افرادی که همیشه می‌گویند “وای فردا قراره چی بشه؟ با این وضعیت مگه میشه زندگی کرد؟ اگه فلان اتفاق نیفته باید چی کار کنم؟” نباشید! به همین سادگی!

 

۲. با دیگران بهتر ارتباط برقرار کنید

انسان موجودی اجتماعی است و نمی‌تواند بدون برقراری ارتباط با دیگران زندگی کند. برقراری ارتباط هم با چیزی ممکن نیست جز دانستن تکنیک های ارتباط موثر! اگر این تکنیک ها را به خوبی بلد باشیم، مسلماً زندگی شاد تری را هم تجربه خواهیم کرد. چرا که ارتباط گرفتن با دیگران ما را سرحال تر، شادتر، اجتماعی تر و .. می‌کند و لبخند را بر لب های ما جاری می‌کند. پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله تکنیک های ارتباط موثر را هم که برایتان نوشته ایم مطالعه کنید تا با یادگیری این تکنیک ها، فردی موفق در حیطه ارتباط گیری با دیگران شوید و همچنین بتوانید اوضاع زندگی خودتان را بهبود ببخشید…

۳. به خدا نزدیک تر باشید

أَلا بِذِكرِ اللَّهِ تَطمَئِنُّ القُلُوبُ ( آگاه باشید که دل ها تنها با یاد خدا آرام می‌گیرد.) سوره رعد- آیه ۲۸

این آیه را احتمالاً زیاد شنیده باشید. خود من کاملاً به آن باور دارم چون تأثیر آن را بارها و بارها دیده ام. دقت کرده اید اکثر ما زمان های گرفتاری و مشکلات، بیشتر به سمت خدا می‌رویم تا آرامش بیشتری کسب کنیم؟ انگار در ذهنمان حک شده که حتی در بدترین شرایط هم، خدا بهترین یار و یاری کننده ماست. تازه همانطور که در مقاله شکرگزاری گفتیم، با تشکر از خدای خودمان حال روزمان بهتر می‌شود

حال من سؤالی از شما دارم. وقتی می‌بینیم تا این حد یاد و ذکر خدا می‌تواند آراممان کند، چرا همیشه از خدا را یاد نمی‌کنیم؟ چرا باید حتماً مشکلی برایمان پیش بیاید تا یاد خدا بیفتیم؟

سومین راز زندگش شاد هم همین است. تا می‌توانید یاد خدا را در زندگیتان پررنگ کنید. به همین راحتی! 

 

آرامش یافتن و داشتن زندگی شاد تنها با یاد خدا امکان پذیر است

4. جملات زندگی شاد

یکی دیگر از راه ها و تکنیک های داشتن زندگی شاد ، این است که از جملات انگیزشی استفاده کنیم. این جملات باعث می‌شوند ما همیشه انرژی بالایی داشته باشیم و در شادترین حالت ممکن باشیم. در اینجا به چند مورد از شادی بخش ترین جملات اشاره خواهیم کرد…

  • با چیزی که داری خوشحال باش و برای چیزی که می خواهی هیجان زده شو!
  • برای هر یک دقیقه ای که عصبانی هستی، شصت ثانیه شادی را از دست می دهی. (رالف والدو امرسون)

 

  • نمی خندیم به خاطر این که شاد هستیم بلکه شاد هستیم به خاطر این که می خندیم.
  • شاد باش، این واقعا افراد منفی باف را عذاب می‌دهد!

 

  • وقتی که صبح از خواب بیدار می‌شوی، دو انتخاب داری. یا خوشحال باشی یا ناراحت. فقط انتخاب کن که خوشحال باشی.
  • زندگی مانند یک آینه است، هنگامی که در آن لبخند بزنیم، بهترین نتایج را به دست خواهیم آورد.

 

  • به تمام زیبایی هایی که در اطرافت باقی مانده فکر کن و خوشحال باش.

5. سحرخیز باشید

در مقاله اهمیت سحرخیزی برایتان ۹ مورد از مهم ترین فواید سحرخیزی را بیان کردم که دو مورد از آن ها به همین زندگی شاد و داشتن انرژی مربوط می‌شد.

۱. صبح زود مشخص می‌کند ما روز خوب و شادی داشته باشیم یا نه! یعنی اگر بتوانیم سحرخیز باشیم و همچنین کارهایی را مثل ورزش کردن، خوردن صبحانه کامل، انجام کارهای مورد علاقه و… انجام دهیم، مسلماً روز بسیار خوبی را تجربه خواهیم کرد.

۲. صبح زود انگیزشی ترین زمان ممکن است. دقت کرده اید که وقتی صبح های زود از خواب بیدار می‌شوید، چقدر انرژی دارید؟ خب طبیعی است که وقتی صبح ها بمب انگیزه و انرژی باشید، روز شادی هم در ادامه داشته باشید!

شک نکنید که با سحرخیزی، زندگی فوق العاده شادی را هم برای خودتان رقم خواهید زد. پیشنهاد می‌کنم حتماً این روش را امتحان کنید…

 

6. علایقتان را مشخص کنید

تا کنون کسی را دیده اید که کاری را که مورد علاقه اش است انجام دهد و ناراضی باشد؟ مسلماً خیر! علایق ما به من و شما کمک می‌کنند تا هم در کاری که انجام می‌دهیم مفیدتر و بهتر عمل کنیم و هم شادتر باشیم و حال بهتری هم داشته باشیم. وقتی در مسیر علایقت حرکت کنی، دیگر خبری از بی انرژی بودن و بی حالی نخواهد بود. پیشنهاد می‌کنم اولین کاری که بعد از خواندن این مقاله انجام می‌دهید این باشد که لیستی از علایقتان تهیه کنید و تمام تلاش خود را بکنید که در جهت آن ها حرکت کنید. شک نکنید که برایتان معجزه خواهد کرد.

التبه باید این علایق از ته دل باشند و بعد از گذشت دو یا سه روز آتش آن‌ها فروکش نکند. برای این که علایق درست خودتان را انتخاب کنید، توصیه می‌کنم از محصول استعدادیابی و کشف علایق ما دیدن کنید؛ نتها با استفاده از آن می‌توانید علایق خودتان را کشف کنید، بلکه استعداد و علایق واقعی دیگران هم می‌توانید کشف کنید.

 

7. در معرض نکات منفی قرار نگیرید

فکرهای منفی و افراد منفی باف، یکی از اصلی ترین عوامل شاد نبودن ما در زندگی هستند. تصور کنید که مدام فکرهایی در مغز شما باشند که “تو نمی‌توانی، به موفقیت نمی‌رسی، عرضه نداری و…” و همچنین افرادی باشند که مدام این حرف ها را برای شما تکرار کنند، آیا نیرویی برای شما باقی می‌ماند که بتوانید زندگی شاد داشته باشید؟

اما همان طور که در مقاله مثبت اندیشی گفتیم، افراد مثبت اندیش آرامش و شادی در چهره شان نمایان است، زندگی را با تمام سختی هایش دوست دارند، به وقوع اتفاقات خوب یقین دارند، بعد از هر شکستی دوباره برای موفقیت تلاش می‌کنند و کلی اتفاق خوب دیگر برایشان می‌افتد. خب به نظر شما، منطقی تر نیست که خودمان را به فردی مثبت اندیش تبدیل کنیم و از همه افراد و افکار منفی فاصله بگیریم؟

 

8. هدف مشخص داشته باشید

هشتمین قانون زندگی شاد، داشتن اهداف مشخص است. افرادی که هدف مشخصی دارند، همیشه انگیزه و انرژی بالاتری هم نسبت به سایر افراد برای رسیدن به موفقیت دارند. زمانی که هدف داشته باشیم، ناخودآگاه ترغیب می‌شویم که برای رسیدن به آن تلاش کنیم و همین تلاش کردن و شوق رسیدن به هدف، حال بسیار خوبی را برای ما ایجاد می‌کند و زندگی شادتری را تجربه خواهیم کرد. همانطور که در مقاله هدف گذاری در زندگی در چگونگی مشخص کردن هدف صحبت کردیم. اهداف ما باید شفاف و روشن باشند تا بتوانیم تصور مناسبی را از آن‌ها داشته باشیم.

 

9. چیزهایی که نمی‌توانید تغییر دهید را رها کنید

بسیاری از چیزها در زندگی هستند که ما هیچ تاثیری در به وجود آمدن یا از بین رفتن آن ها نداریم! اما متاسفانه بخش زیادی از ذهن ما را اشغال می‌کنند و نمی‌گذارند زندگی شاد داشته باشیم. مثلاً ما به هیچ عنوان در گرانی قیمت ها، آلودگی هوا، مدیریت کشور و… تاثیری نداریم ولی مدام در زندگی روزمره از آن ها صحبت می‌کنیم و حال خود را بد می‌کنیم!

پس بهتر نیست به جای فکر کردن و صحبت کردن درباره این موارد، بیشتر به فکر اهداف و آرزوها و البته زندگی خودمان باشیم؟!

 

کنترل-بعضی-از-کارها-در-دستان-ما-نیست،-ولی-بد-کردن-حال-خودمان-در-دستان-خودمان-است

10. شما میانگین پنج نفر هستید

شما میانگین پنج نفری هستید که بیشترین زمان را با آن ها می‌گذرانید.

آقای جیمم ران که خودش یکی از بزرگ ترین و موفق تری روانشناسان دنیاست جمله بالا را گفته و انگار دقیقاً هم این جمله را به بهترین شکل ممکن بیان کرده.

چون واقعاً هم همین طور است. اگر اطرافیان ما انسان های مذهبی زیادی باشند، تفکرات ما هم ناخودآگاه رو به دین و مذهب خواهد رفت. اگر با افرادی باشیم که اهل خوش گذرانی و تفریح هستند، ما هم به فردی تبدیل خواهیم شد که مدام به فکر عیاشی و تفریح هستیم و همین طور با هر دسته از افراد نشست و برخواست داشته باشیم، شبیه به آنان خواهیم شد.

طبیعی است که اگر با افرادی باشیم که همیشه شاد هستند، زندگی ما هم پر از شادی خواهد شد. پس سعی کنید دور و برتان را از افراد شاد پر کنید تا حال خوبتان را دائمی کنید…

 

11. به حرف دیگران توجهی نکنید

وقتی فکر حرف مردم را می‌کنیم، ممکن است از کاری که ممکن بود به شدت در آن پیشرفت داشته باشیم دست برداریم. یا بعضاً وقتی هدفمان را به دیگران می‌گوییم یا خودشان متوجه هدف و کار ما می‌شوند، حرف هایی را می‌زنند که باعث ناامیدی ما می‌شود.

حرف مردم اگر خیلی بیش از حد مورد توجه ما قرار بگیرد، خسارات جبران ناپذیری را بهمان وارد می‌کند.

شخصی را در نظر بگیرید که بهترین ایده ها را در ذهن خودش پرورش می‌دهد و ممکن است با محقق شدن حتی یکی از آن ایده ها زندگی خودش و حتی جهان را متحول کند. اما چون ایده ها بزرگ تر از فکر بقیه هستند، مردم شروع به تمسخر و اظهار نظرهای بیهوده می‌کنند.

به نظرتان با وجود این حرف ها آن شخص جرئت به انجام کار را پیدا می‌کند؟

همان طوری که دقت می‌کنید حرف مردم اکثر اوقات باعث می‌شود ما به آن چیزهایی که دوست داریم نرسیم. گاهاً هم مردم حرفی نمی‌زنند اما ما به خاطر ترس از اینکه ممکن است حرفی بزنند هم از اهدافمان و هم از نوع لباس پوشیدنمان دست می‌کشیم.

وقتی کسی همه دغدغه اش در روز حرف مردم و ترس از حرف مردم باشد، آیا زمانی را برای شاد زندگی کردن پیدا می‌کند؟ پس برای حال خوب خودمان هم شده باید سعی کنیم کمتر توجه به حرف مردم داشته باشیم. می‌شود گفت یکی از مهم ترین چیزهایی که شادی زندگی را می‌گیرد همین حرف مردم است. همچنین اگر میخواهید بدانید که برای داشتن حال خوب چه باید کرد میتوانید به مقاله حال خوب مراجعه کنید و آن را مطالعه کنید

چطور در زندگی به حرف مردم اهمیت ندهیم؟

این نکته چون در زندگی ما تأثیر بسیار زیادی دارد و یکی از دلایل اصلی شاد نبودن ما در زندگی است، ۴ راه کار مهم برایش در نظر گرفته ایم که بتوانید با استفاده از آن ها هم از شر حرف مردم راحت شوید و هم زندگی شاد تری را تجربه کنید…

۱. اعتماد به نفستان را افزایش دهید

خیلی از اوقات توجه بیش از حد ما به حرف مردم و قضاوت هایشان به خاطر نداشتن اعتماد به نفس بالاست. وقتی ما اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم، دیگر حرف دیگران نه تنها آزار دهنده نخواهد بود، بلکه باعث می‌شود ما به خواسته دل خودمان عمل کنیم، نه خواسته دل دیگران.

وقتی ما اعتماد به نفس بالا نداشته باشیم، همیشه به دنبال تقلید از دیگران هستیم. یعنی سعی می‌کنیم مثل دیگران باشیم و خودمان را نشان دهیم تا مورد قضاوت مردم قرار نگیریم.

پس آن قدری اعتماد به نفستان را افزایش دهید که خودتان الگو شوید. که ما در مقاله راه های افزایش اعتماد به نفس راهکارهای خوبی را برای شما اراده کرده‌ایم. حتماً مطالعه کنید، چون عدم اعتماد به نفس یا کمبود اعتماد به نفس موقعیت های زیادی را از افراد می‌گیرد.

 

افزایش-اعتماد-به-نفس-توجه-شما-به-نکات-منفی-را-کاهش-می‌دهد

۲. خودتان را بشناسید و بدانید از زندگی چه می‌خواهید

خیلی از وقت ها ما حتی خودمان را به سختی و بزهکاری می اندازیم تا از حرف مردم فرار کنیم.

فردی که ترس از حرف مردم دارد، با وجود این که مبلمان خوبی دارد و کاملاً قابل استفاده هم هست، برای اینکه یک موقع مردم نگویند “چقدر دکوراسیون خانه تان بد است، مبلمانتان را نمی‌خواهید عوض کنید؟” امکان دارد مبلمانش را عوض کند و خودش را به سختی بیندازد.

پس دقت کنید و حتماً روی این موضوع فکر کنید که از زندگی چه می خواهید؟ به دنبال این هستید که مردم درباره شما چه حرفی می‌زنند، یا این که می‌خواهید زندگی شاد و پر از موفقیت برای خودتان داشته باشید؟

وقتی کاملاً متوجه شوید که چه کسی هستید و چه چیزی از زندگی می‌خواهید، دیگر حرف های مردم شما را اذیت نمی‌کند و جلوی مسیر شادی زندگی شما را نمی‌تواند بگیرد. و آن وقت است که می‌توانید به نقشه راه موفقیت را رسم کنید.

 

۳. تقلید ممنوع

در زندگی برخی از افراد دیده می‌شود که می‌گویند: “کبری خانوم فلان چیز رو خریده پس منم باید بخرم، پسر حسن بقال ماشین خریده پس من باید بهترشو بخرم، دختر اکبر آقا گوشی فلان مدلی خریده منم باید داشته باشم!” در اصطلاح به این کار می‌گویند چشم و هم چشمی.

تقلید یا همان چشم و هم چشمی باعث می‌شود شادی مان را از دست دهیم. پس به خاطر حرف مردم تقلید نکنید و سعی کنید خودتان باشید.

 

۴. منشأ حرف مردم و قضاوت هایشان را پیدا کنید

برای این که بدانید دقیقاً کدام یکی از حرف ها روی شما تاثیر بدی دارد، باید بعد از شنیدن حرف مردم به این فکر کنید که منشأ این حرف کجاست؟ یعنی ببینید طرفی که آن حرف را زده به خاطر عدم علاقه خودش به آن موضوع بوده یا به خاطر حسادت؟ یا شاید به خاطر این که دوست ندارد تو را موفق ببیند می‌گوید؟ یا نه واقعاً به خاطر شخص شما و مصلحت شماست که چنین حرف هایی را می‌زند، مثل اکثر پدر و مادرها که جز خیر و صلاح فرزندشان چیز دیگری نمی‌خواهند؟

حتماً در زندگی باید به حرف مردم اهمیت داد اما نه هر کسی. به حرف کسی باید اهمیت داد و توجه کرد که می‌تواند با راهنمایی هایش شما را پیشرفت دهد.

در واقع آن ها همان افرادی هستند که می‌توانیم بیشترین توجه را به حرف هایشان داشته باشیم. چون از روی میل شخصی و خواسته خودشان صحبت نمی‌کنند و به فکر منافع ما هستند. عاقلانه نیست که زندگی واقعی خودمان را بر اساس نظرات و فکر اشتباه دیگران بسازیم. البته به جز کسانی که اطلاعات دسته اول و خوبی دارند…

 

کتاب راز شاد زیستن

بهترین کتابی که برای داشتن یک زندگی شاد وجود دارد، کتاب راز شاد زیستن اثر اندرو متیوس است. این کتاب به ما می‌گوید که چطور زندگی شادی داشته باشیم؟ چگونه با افسردگی مقابله کنیم؟ کدام الگوهای رفتاری درست هستند؟ چرا باید برای داشتن زندگی شاد برنامه ریزی داشته باشیم؟ و کلی مورد دیگر در مورد زندگی شاد که حتماً کمکتان خواهد کرد. پیشنهاد می‌کنم حتماً این اب را مطالعه نید تا زندگیتان را از همیشه شادتر کنید…

https://mostafaee.com/portfolio/zendegi_shad/

0
3 سال پیش توسط: مینا سلطانی

 

مجموعه: برای زندگی بهتر


 

شادی چیست

چقدر شاد هستید و شادی چه سهمی در زندگی و لحظه های شما دارد‎

 

چند سالتان است؟ فکر می کنید چند سال دیگر زندگی می کنید؟ در این چند سال که برای خودتان متصور هستید، قصد دارید چه جوری زندگی می کنید؟ حالتان خوب است؟ شاد هستید؟ از آینده چه تصوری دارید؟ کجا هستید؟ آدم شادی هستید یا یک گوشه نشسته اید و زانوی غم بغل کرده اید؟ برای این چند سال، سهم غم و شادی تان از زندگی چقدر است؟ تا امروز چطور زندگی کرده اید؟ چقدر شاد هستید و شادی چه سهمی در زندگی و لحظه های شما دارد و... تا دلتان بخواهد می توان درباره شادی و ردی که روی زندگی تان گذاشته، سوال پرسید.

103 نکته برای شادتر زندگی کردن
شادی ای که می تواند حالتان را بهتر کند؛ اما این شادی چگونه به دست می آید و چگونه می توان آن را به کار گرفت؟ اگر شادی دغدغه امروز شماست، ما برای شما 103 نکته داریم که با رعایت آن ها می توانید هم شادتر زندگی کنید و هم از زندگی تان راضی باشید.

1- وقتی با کسی درباره موضوع مهمی حرف می زنید و طرف مقابل نمی گذارد شما نظرتان را بدهید و رگباری و بدون اعتنا به شما حرف می زند، زمانی که احساس می کنید باید نظرتان را بگویید، با یک  کلمه معذرت خواهی جلوی حرف زدن او را بگیرید و نظرتان را بگویید.

2- بدون هیچ توقع پاداشت و تشکری برای کسی جز خودتان کاری انجام بدهید. مثلا برای زن صاحب خانه یک روسری گل گلی بخرید.

3- هر روز برای خودتان یک لیست قدردانی بنویسید. مثلا از دوستتان تشکر کنید که بدون هیچ بهانه ای با شما به سینما می آید و فیلم هایی را که دوست ندارد، با شما تماشا می کند.

4- هر روز تمرین کششی انجام بدهید، حتی اگر دو دقیقه باشد.

5- روزی چند دقیقه تنها باشید. حتی برای پنج دقیقه به مغزتان استراحت بدهید و در یک اتاق دربسته یا یک محیط خلوت بنشینید و به چیزی فکر نکنید.

6- از بدگویی نفستان خلاص شوید. گاهی نفستان می خواهد شما را از مردم جدا کند؛ به او این اجازه را ندهید.

7- هر روز یک نوشته مثبت بخوانید. حالا خیلی هم طولانی نباشد که وقتتان را بگیرد. در حد یک پاراگراف کافی است.

8- وقتتان را به خواندن مطالب چرند و بی معنی و غیرعلمی و ناراحت کننده و خبرهای بد نگذرانید.

9- هر روز حداقل چنددقیقه ای برای خانواده وقت بگذارید. اگر از خانواده دور هستید، به مادر و پدرتان زنگ بزنید یا با پیغام حال خواهر و برادرتان را بپرسید.

10- هر روز چنددقیقه پیاده روی کنید.

11- در روز چند دقیقه با نزدیک ترین و صمیمی ترین دوست زندگی تان وقت بگذرانید یا حداقل چند دقیقه تلفنی صحبت کنید.

12- جزییات خیلی هم مهم نیست. مثلا اگر یک شب نخ دندان نکشیدید تا صبح به خاطرش عذاب وجدان نداشته باشید.

13- به شایعات توجه نکنید. قدیمی ها می گفتند اگر دنبال شایعه بروید، نصف عمرتان به هیچ و پوچ می گذرد.

14- داشته هایتان را بپذیرید. تلاش کردن همیشه خوب است اما گاهی اوقات برای به دست آوردن یکسری چیزهای جدید باید از بعضی دل مشغولی هایتان بگذرید که ممکن است باعث ناراحتی تان شود.

15- کتاب، وبلاگ، مقاله، شعر و... بخوانید که تا حالا نخواندهاید.

16- روزنامه بخوانید و در صفحه ای که دوست داشتید، جمله ای را که دوست داشتید، بنویسید. مثلا بنویسید امروز چه روز خوبی بود.

17- برای هر کاری که در روز انجام می دهید شور و اشتیاق داشته باشید. اگر مجبور به انجام دادن کاری هستید هم آن را با اشتیاق و علاقه انجام بدهید تا کم کم به کار محبوب شما تبدیل شود. اگر نشد پس بهتر است که آن کار را برای همیشه کنار بگذارید.

18- غذای سالم و تا جایی که امکان دارد، تازه بخورید. غذای از شب مانده و پر از چربی و مواد نگه دارنده را فراموش کنید.

19- به دیگران کمک کنید و انتظار این را که کمکتان جبران شود، فراموش کنید. کمک کردن بدون توقع به شادشدن خودتان کمک زیادی می کند.برای روزتان برنامه ریزی کنید. روزی که با برنامه شروع شود با رضایت هم به پایان می رسد.

20- برای روزتان برنامه ریزی کنید. روزی که با برنامه شروع شود با رضایت هم به پایان می رسد.

21- با آدم های مثبت وقت بگذرانید. فیلم ببینید و قدم بزنید.

22- صبح زود از خواب بیدار شوید. به موقع رسیدن به اتوبوس و مترو و تاکسی و محل کار هم شادتان می کند.

23- کار جوهر آدمی است. درست است؛ اما زیاد کار کردن هم خوب نیست. بهتر است از عواید آن کار لذت هم ببرید. همه آدم هایی که در بستر مرگ قرار می گیرند، می گویند کاش کمتر کار می کردند و بیشتر زندگی می کردند.

24- بخندید، آن هم زیاد

25- به دیگران پیشنهاد کمک بدهید. مثلا به خانم پیری که می خواهد از اتوبوس پیاده شود، کمک کنید، یا کمک کنید کودکی از پله پایین بیاید.

26- درباره اینکه مردم درباره شما چه فکر می کنند کمتر کنجکاوی کنید.

27- کمتر نگران باشید. تمام اتفاق هایی که در طول عمرمان نگرانشان هستیم یا اتفاق نمی افتند یا اگر بیفتند آن طوری نیستند که از قبل تصور می کنیم.

28- فکر نکنید که خیلی دیر شده. هیچ وقت خیلی دیر نشده.

29- هیچ وقت به این موضوع فکر نکنید که برای کار جدید یا حرکت جدید پیر شده اید. نه، شما پیر نشده اید.

30- هیچ وقت فکر نکنید که برای انجام کاری بسیار جوان هستید. زمانتان را هدر ندهید.

31- یادتان باشد ذهن شما می تواند به یک مکان خطرناک تبدیل شود، پس هیچ وقت تنهایی به آنجا نروید. وقتی حالتان خوب نیست، درباره احساساتتان با کسی حرف بزنید.

32- ترس یک احساس طبیعی است که در وجود همه هست. ترس را درک کنید اما نگذارید شما را در چنگش اسیر کند. وقتی ترستان را بشناسید، می توانید آن را زیر سلطه خود بیاورید.

33- از اسم ها توقع نداشته باشید. توقع داشتن باعث خشم و ناراحتی می شود.

34- از اینکه بگویید «نمی دانم» هراس نداشته باشید. سوال پرسیدن اصلا بد نیست. به فکر کردن درباره اینکه باید همه چیز را بدانید، دست بردارید.

35- راز بقا تماشا کنید. تماشای زندگی حیوانات و چگونگی زیست آن ها باعث شادی انسان ها می شود.

36- از کلمات بی ارزش و بی معنی استفاده نکنید.

37- از یک نفر تعریف کنید. حتی اگر آن یک نفر، غریبه باشد.

38- برای کسی که پشت سر شما وارد جایی می شود، در را نگه دارید تا او هم با شما رد شود.

39- از کسی که در یا آسانسور را برای شما نگه داشته، تشکر کنید.

40- مثبت باشید حتی اگر حالتان خیلی بد است و مدام حس می کنید مثبت بودن فایده ای ندارد.

41- با جمع هماهنگ باشید. ساز مخالف زدن باعث ناراحتی خودتان می شود.

42- اگر در محیط کارتان خوش اخلاق و بگوبخند هستید، در خانه و نزد خانواده هم همین اخلاق را داشته باشید.

43- در جزییات مهم و ویژگی زندگی بچه هایتان شریک باشد. مثلا روز اول مدرسه کنارش باشید یا وقتی نمایش بازی می کند، به او لبخند بزنید.

44- آدم های اطرافتان را کوچک نکنید تا خودتان بزرگ شوید. این رفتار هیچ وقت جواب مثبتی در پی ندارد و باعث می شود دیگران مثل قبل به شما احترام نگذارند.

45- به زمان احترام بگذارید. همیشه سر وقت به قرارهایتان برسید تا احساس شرمندگی در شما رخنه نکند. شادی و شرمندگی با هم هماهنگی ندارند.

46- آدمی باشید که درباره اش حرف می زنید؛ یعنی حرف و عملتان یکی باشد.

47- از چک کردن ای میل و تلگرام و اینستاگرامhttps://www.beytoote.com/psychology/zendegi-behtar/make5-life-happy.html?m=1 در صبح زود دوری کنید. خبرهای خوب خودشان را به گوش شما می رسند.

48- امکان دسترسی به ای میل را از روی گوی تان پاک کنید تا مدام در تیررسی خبرهای مختلف نباشید.

49- دیگران را نصیحت نکنید و از آدم هایی که مدام می خواهند پند و اندرز بدهند، دوری کنید.

50- با دیگران همدلی کنید اما دلتان برای کسی نسوزد و برایشان سر تکان ندهید.

loader

لطفا شکیبا باشید ...