0

بیماری فیستول چیست و بهترین جراح فیستول چه کسی است؟

فیستول جراحی فیستول بهترین جراح فیستول درمان فیستول بیماری فیستول تظاهرات فیستول
ثبت شده 3 سال پیش توسط کوثر نازاریان ویرایش شده در 1400/3/6

میخواهم اطلاعات بیشتری راجع به بیماری فیستول داشته باشم و اینکه بهترین جراح فیستول کیه ممنون میشم راهنمایی کنید

بیماری فیستول چیست و بهترین جراح فیستول چه کسی است؟

1 جواب

0
3 سال پیش توسط: کوثر نازاریان

عفونت درمان نشده آبسه مقعدی، یکی از اصلی ترین دلایل فیستول به شمار می رود. البته عوامل دیگری مثل بیماری های مقاربتی، عفونت کرون و کولیت و غیره هم می توانند علت ایجاد این بیماری باشند.

علائم

فیستول یک عارضه عفونی است که شایع ترین علائم آن شامل موارد زیر است:

  • درد شدید اطراف مقعد
  • تب
  • ایجاد یک برآمدگی دردناک
  • ترشح عفونت یا خون همراه با بوی بد

زمان مناسب برای مراجعه به دکتر فیستول

ممکن است بیماری شما در مرحله ای باشد که علائم خفیفی را تجربه کنید و به همین دلیل درمان را به تعویق بیاندازید. اما توصیه ما این است که بیماری فیستول را جدی بگیرید و هرچه زودتر برای درمان اقدام کنید.

زیرا فیستول یک بیماری عفونی است و هر چقدر دیرتر درمان شود، عفونت آن گسترش می یابد و تعداد مسیرهای ایجاد شده در زیر پوست افزایش پیدا می کند. در این حالت درمان بیماری بسیار سخت تر خواهد بود.

حتی اگر به این عارضه مشکوک هستید، برای تشخیص قطعی باید به پزشک مراجعه کنید زیرا فیستول با دارو درمان نمی شود. جراحی و لیزر فیستول تنها راه های درمان این بیماری هستند که طبق نظر پزشک و شرایط بیمار توصیه می شوند.

دکتر فیستول چه کسی است؟

یکی از سوالات شایع بیماران است که دکتر فیستول چه کسی است؟ یا برای درمان فیستول به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ منظور از دکتر فیستول پزشکی است که تخصص و تجربه کافی در زمینه درمان بیماری های مقعد و نشیمنگاه را داشته باشد.

برای درمان این عارضه می توانید به پزشک متخصص گوارش، متخصص جراح عمومی یا پزشک داخلی مراجعه کنید. این پزشکان قادر به تشخیص بیماری شما هستند، اما چون تنها راه درمان این بیماری جراحی و لیزر است، در نهایت شما را به جراح فیستول ارجاع می دهند.

گاهی تشخیص این بیماری فقط با بررسی سوابق بیمار و معاینه بالینی امکان پذیر نیست. در چنین مواردی انجام سونوگرافی های اندوآنال دوبعدی و سه بعدی یا سی تی اسکن تجویز می شود.

در زمان انتخاب دکتر فیستول مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید، تجربه و تخصص پزشک مورد نظر است. به دلیل اینکه مقعد ناحیه حساسی است و انتخاب بهترین جراح فیستول برای جلوگیری از عوارض بعد از درمان امری ضروری است.

مشخصات بهترین جراح فیستول و مهم ترین مواردی که در انتخاب پزشک باید به آن توجه کنید:

  • پزشکی که انتخاب می کنید باید متخصص جراح عمومی یا گوارش باشد.
  • داشتن تجربه کافی و سابقه درمان های موفق یکی از موارد پر اهمیت است.
  • پزشک جراح باید بیمار را از نحوه درمان، دوره نقاهت و عوارض احتمالی روش درمانی مورد استفاده آگاه کند.

در گذشته جراحی های سنتی تنها راه درمان این بیماری بود که عوارض بسیاری مثل آسیب به عضلات اسفنکتر و بی اختیاری در دفع گاز و مدفوع را به دنبال داشت.

اما در حال حاضر روش نوین لیزر جایگزین جراحی شده که بصورت سرپایی و در کلینیک انجام می شود و هیچگونه عوارضی را به همراه ندارد.

 

https://vrgl.ir/gx7w8

loader

لطفا شکیبا باشید ...