0

ترب چه تاثیری بر سلامتی بدن دارد؟

ترب خواص ترب ترب سیاه خوردن ترب استفاده خوراکی از ترب تاثیر ترب بر سلانتی بدن
ثبت شده 2 سال پیش توسط کوثر نازاریان ویرایش شده در 1400/3/9

عامه مردم از ترب به خاطر خوص فراوانش استفاده میکنند میخواهم بدانم ترب چه تاثیری بر سلامتی فرد میگذارد ممنون

ترب چه تاثیری بر سلامتی بدن دارد؟

1 جواب

0
2 سال پیش توسط: کوثر نازاریان

11 خاصیت و فایده ترب سیاه برای سلامتی بدن

ترب سیاه چیست؟ و چرا آن را ترب سیاه نامیدند؟

ترب سیاه، از خانواده تربچه است تربچه سیاه و سفید نیز، به عنوان تربچه اسپانیایی در اکثر نقاط جهان شناخته شده است و این گیاه، به طور گسترده ای در اروپا و آسیا کشت می شود.مناطقی دیگر، پس از فهمیدن مزایای سلامتی فوق العاده آن، شروع به کاشت ترب سیاه کرده اند دلیل نام سیاهش، رنگ سیاه یا بنفش مایل به سیاهش است، اما گوشتش سفید رنگ است ، این نوع ترب علاوه بر طعم خاص فواید جالب توجهی دارد که در ادامه این بخش از سلامت نمناک به مهم ترین آنها خواهیم پرداخت.

 

ارزش غذایی ترب سیاه:

 • مس 9 گرم

 • فیبر غذایی 10.2 گرم

 • آهن 8 گرم

 • منیزیم 4.5 گرم

 • پتاسیم 5.6 میلی گرم

 • سلنیوم 6میلی گرم

 • ویتامی آ 8گرم

 • ویتامین b1 پنج گرم

 • ویتامین c1 هفت و هشت دهم گرم

 • ویتامین E1 شش گرم

 • روی 3/3گرم

نگاهی کلی به فواید و خواص ترب سیاه:

مزایای سلامتی ترب سیاه، شامل :

مصرف ترب سیاه

مزایای مصرف ترب سیاه برای سلامتی بدن

از تقویت سیستم ایمنی بدن گرفته، تا بهبود وضعیت پوست، ترب سیاه می تواند منبع ایده آلی برای حفظ سلامتی شما باشد.

دارای مقدار زیادی فیبر، برای رژیم غذایی است.

یک ماده غذایی ضروری برای تقویت عمل هضم است.

متخصصان تغذیه ،توصیه می کنند که از ترکیب ترب سیاه ،در داخل سالاد خود بهره ببرید، چرا که می توانید از بیماری های مختلفی در امان بمانید.

11 مزیت جالب و باور نکردنی ترب سیاه 

1. امکانات سلامت برای کبد 

سلامت کبد شما، بر اساس آنتی اکسیدانی به نام گلوتاتیون است این آنزیم، باعث فعال شدن فعالیت آنزیمی در کبد می شود و باعث کاهش سموم می شود.کارشناسان بهداشت ،توصیه تعادل سازی گلوتاتیون را دارند. در مورد سطح ناکافی این آنتی اکسیدان خاص، شما باید به صورت روزانه ترب سیاه مصرف کنید ،تا به مسیر تعادلی مناسب برسید علاوه بر این، مواد معدنی موجود در سبزیجات نیز برای حفظ سلامت کبد ضروری هستند.

سلامت کبد

مصرف ترب سیاه برای سلامت کبد

2. ترب سیاه از منابع ویتامین C

مصرف غذاهای غنی از ویتامین C، برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های مزمن توصیه می شوند عوامل متعددی، مانند ؛استرس، که به سرطان، آلزایمر یا بیماری پارکینسون، کمک می کند، وجود دارند. شما به مکمل های غذایی غنی شده از ویتامین C ،برای خنثی کردن اثرات اکسیدانتی استرس نیاز دارید این ،جایی است که ترب سیاه به بازی می آید. می توانید مقدار زیادی ویتامین C از سبزیجات را بدون صدمه به سلامتی خود به دست آورید.

 فواید ترب سیاه

 فواید بسیار عالی و باورنکردنی مصرف ترب سیاه

3. مصرف ترب سیاه برای تقویت سیستم ایمنی بدن

یک سیستم ایمنی فعال از بدن شما ،در مقابل سموم، باکتری های عفونی، سلول های سرطانی و پاتوژن های مختلف ،جلوگیری می کند تولید سلول های سفید خون نیز افزایش خواهد یافت.سیستم ایمنی بدن به ویتامین C و مواد معدنی مانند منیزیم برای تقویت سیستم ایمنی نیاز دارد.ترب سیاه ،می تواند سطح مناسبی از ویتامین C را به همراه منیزیم فراهم کند، که برای تقویت سیستم ایمنی ضروری است.

4. حفظ سطح کلسترول با مصرف ترب سیاه

ترب سیاه یک نیروگاه فیبر است، مواد مغذی برای حفظ سطح کلسترول ،مورد نیاز است. علاوه بر این، سبزیجات نیز می تواند به کاهش سطح کلسترول بالا کمک کنند فیبر رژیمی که در ترب سیاه یافت می شود، کلسترول اضافی را از رگ های خونی جذب می کند و باعث جریان خون مناسب می شود.این کار، خطرات ناشی از سکته مغزی، سکته قلب و آترواسکلروز را کاهش می دهد.با این وجود، شما نباید خود درمانی و خود دارویی را انجام دهید، و در صورت داشتن سطح بالای کلسترول، باید بلافاصله به متخصص مراقبت های پزشکی مراجعه کنید.

حفظ سطح کلسترول

 مصرف ترب سیاه برای حفظ سطح کلسترول

5. کمک ترب سیاه به کاهش وزن

فیبر رژیمی ،یک ماده مغذی اساسی است، در هنگامی که بحث اضافه وزن به پیش می آید شما نیاز به مصرف فیبرهای رژیمی، ویتامین ها، مواد معدنی و غیره برای تسهیل کاهش وزن خود دارید.ترب سیاه می تواند در این زمینه یک گزینه ایده آل غذایی باشد ، رنگ تیره سبزیجات، تنها ربطی به وجود فیبر رژیمی آنها ندارد، بلکه نشانه وجود ویتامین های مختلف A، C و E همراه با موادی معدنی مانند سلنیوم و منیزیم نیز می باشد. می تواند سطح انرژی شما را بالا ببرد و فیبر، از اشتهای بالا جلوگیری می کند و مانع پرخوری نیز می شود.شما شگفت زده خواهید شد، اگر بدانید که ترب سیاه، چربی ندارد بنابراین، می توانید از این سبزی زیاد مصرف کنید، بدون این که فکر خاصی بکنید.

کاهش وزن

 کاهش وزن با مصرف کردن ترب سیاه

6. بهبود هضم با مصرف ترب سیاه

سوء هاضمه، باعث ناراحتی و مشکلاتی می شود عوامل مختلف درونی یا بیرونی هستند، که با اسهال، یبوست، حالت تهوع و غیره مشارکت دارند، وجود دارد. شما می توانید هضم را از طریق ترکیب غذایی خود با ترب سیاه مصرف کنید، و هضم خود را تسهیل کنید ، شما می توانید آن را به چند دستور العمل غذایی سالاد یا سوپ و یا به استیک خود اضافه کنید. ترب سیاه ،از سیستم گوارشی هم پشتیبانی می کند همچنین، فیبر رژیمی موجود در سبزیجات نیز به کاهش علائم مرتبط به یبوست کمک می کند. متخصصان تغذیه ،معتقدند که حتی می تواند شدت گرفتگی های معده را ،نیز کاهش دهد.

7. مصرف ترب سیاه برای درمان کم کاری تیروئید

این وضعیتی است که غده های تیروئید ،از ترشح هورمون های تیروئیدی جلوگیری می کنند شما باید بلافاصله این بیماری را درمان کنید ،زیرا کم کاری تیروئید می تواند به سایر مشکلات سلامتی، مانند:اختلال متابولیسم منجر شود. متخصصان تغذیه ،معتقدند که:مصرف روزانه ترب سیاه می تواند به دلیل وجود پتاسیم و سلنیوم، شما را از کم کاری تیروئید محافظت کند با این حال، هنوز توصیه می شود با دکتر خود در این باره مشورت کنید و از مصرف داروهای خودسرانه اجتناب کنید.

کم کاری تیروئید

 درمان کم کاری تیروئید با ترب سیاه

8. بهبود سلامت روان با مصرف ترب سیاه

مغز شما به مواد معدنی ای مانند:پتاسیم و سلنیوم نیاز دارد، تا بدون مانعی و به خوبی کار کند خوشحال خواهید شد ،اگر بدانید ترب سیاه به عنوان مکمل مغزی شناخته شده است.مواد معدنی موجود در آن، برای بهبود شناخت و ادراک، ضروری است ، پتاسیم نیز، به عنوان یک منبع ایمن برای بهبود تمرکز و بهبود وضوح مناسب است.

9. سم زدایی با مصرف ترب سیاه

سبزیجات، دارای توان بالقوه ای برای حذف مواد ناخواسته از جمله مواد زاعد یا سم از بدن هستند که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند.

10.مصرف ترب سیاه برای تقویت رشد مو 

سلنیوم و منیزیم، هردو برای تحریک ریشه مو و بهبود گردش خون ضروری هستند این عملکردها، باعث تقویت پوست می شود و به افزایش رشد مو کمک می کنند. علاوه بر این، گردش خون نیز برای کاهش ریزش مو ،ضروری است می توانید مقدار زیادی سلنیوم و منیزیم را در ریشه ترب سیاه پیدا کنید.این گیاه، برای تقویت ساقه های مو نیز شناخته شده است.

11. درمان سرفه با مصرف ترب سیاه

متخصصان تغذیه، معتقدند که ترب سیاه می تواند به طور موثری برای پاکسازی مخاط مفید باشد حتی می تواند عفونت را از سیستم تنفسی بدون بر جای گذاشتن اثری منفی برای بدن، درمان کند. کارشناسان سلامتی، تاکید می کنند که مصرف روزانه ترب سیاه به میزانی کافی، برای حفظ مشکلات تنفسی مختلف از جمله سرماخوردگی و برونشیت مفید است توصیه می شود ،هنگامی که از مسمومیت تنفسی رنج می برید، با دکتر خود مشورت کنید و از مصرف داروهای خودسرانه اجتناب کنید.

ترب سیاه

مصرف ترب سیاه برای درمان کردن سرفه

در پایان:

در اینکه ترب سیاه ،دارای خواص مغذی مختلفی است، هیچ شبهه ای وجود ندارد و در صورتی که در بلند مدت آن را بخشی از رژیم غذایی خود کنید، قطعا به نفع شما خواهد بود با این وجود، نباید از داروهای خود سرانه استفاده کنید و حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

https://namnak.com/%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B5-%D8%AA%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%87.p42863

loader

لطفا شکیبا باشید ...