0

اثرات درمانی بوتاکس ؟

بوتاکس تاثیر بوتاکس بر زیبایی تاثیر بوتاکس بر سلانتی کاربرد درمانی بوتاکس بوتاکس در پزشکی بوتاکس کردن
ثبت شده 2 سال پیش توسط کوثر نازاریان ویرایش شده در 1400/3/9

میخواهم بدانم بوتاکس غیر از اثر زیبایی اثرات درمانی هم دارد یا نه لطفا به سوالم جواب بدید ممنون

اثرات درمانی بوتاکس ؟

1 جواب

0
2 سال پیش توسط: کوثر نازاریان

شاید خانم هایی که برای رفع چین و چروک پوست صورت برای تزریق ژل بوتاکس به مطب و کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند از هیچ یک از خواص و فواید بوتاکس برای درمان مشکلات جسمی مطلع نیستند.

 

چیزی که به عنوان یک روش درمانی برای گرفتگی ماهیچه شروع شد, خیلی زود به یک روش زیبایی تبدیل شد که مزایای سلامتی بسیاری را به همراه داشت. در واقع, مزایای تزریق بوتاکس, فراتر از توانایی آن برای کاهش خطوط ریز و چروک هاست.

در حالی که بسیاری آنها برای اهداف آرایشی هستند, اما چنانچه در این بخش از سلامت نمناک خواهید خواند مزایای تزریق بوتاکس بسیار بیشتر از آن است پس بیایید نگاهی دقیق تر بیندازیم.

فواید بوتاکس

بوتاکس چیست و از کجا شروع شد؟

بوتاکس از یک باکتری مشتق شده است! کلستریدیوم بوتولینوم برای درمان اسپاسم ماهیچه پرورش داده شد و توانایی انجماد آن ها را دارد.در بسیاری از بیماران به ویژه برای درمان اسپاسم چشم مفید است.

بعد از کشف آن، خیلی زود مردم شروع به کشف توانایی بوتاکس برای کاهش چروک و خطوط ریز کردند. البته, ما باید با اولین و واضح ترین استفاده از بوتاکس شروع کنیم. FDA این را تایید کرده و باعث کاهش چین و چروک, به ویژه در صورت می شود.

ابروها, نواحی حساس اطراف چشم و خطوط لبخند می توانند با بوتاکس بهتر شوند. استفاده از بوتاکس, زمانی که به درستی انجام شود, می تواند ماهیچه های اطراف را محکم و صاف نگه دارد, و این خطوط ریز و چروک را کاهش دهد.

بوتاکس چیست؟

فواید درمانی بوتاکس

میگرن:

همچنین این مسله باعث کمک به افراد مبتلا به میگرن نیز شده است.مهم ترین چیز در مورد دوره درمان بوتاکس، این است که به هیچ دارویی نیاز ندارید که همانطور که می دانیم, اغلب عوارض جانبی خطرناک دارند.

دقیقاً معلوم نیست چگونه بوتاکس, میگرن را تسکین می دهد, اما متخصصان پزشکی مشکوک هستند که این عمل با انسداد اعصاب حسی انجام می شود که پیام های درد را به مغز نمیفرستند.بوتاکس همچنین عضلات را آرام می کند، و به از بین رفتن درد و تنش های مکرر سردرد کمک می کند.

درمان سردردهای مداوم و یا میگرن، یکی از بهترین مزایای استفاده از بوتاکس است.

سر درد

فلج بل:

فلج بل به دلیل آسیب و صدمه به اعصاب صورت است و این، باعث می شود که ماهیچه های اطراف ضعیف شوند و نیمی از صورت افت کند.البته این یک شکست سخت است، چرا که می تواند کاملاً قابل توجه باشد.

این هم یکی از لحظات درخشان برای استفاده از بوتاکس است.بوتاکس را نیز می توان به صورت های آسیب دیده تزریق کرد و ماهیچه های صورت که منقبض شده اند را بهبود بخشید و تعادل بهتری را ایجاد کرد.در حالی که فلج بل اغلب به زمان نیاز دارد تا کاملاً برطرف شود، اما بوتاکس، می تواند کمی از این ناامیدی و یا ناراحتی ناشی از این وضعیت را رفع کند.

اگر هیپریدروزی برای شما تشخیص داده نشده است، چگونه استرس بر زندگی شما تاثیر می گذارد؟

عرق ناشی از استرس، اغلب کمی بیشتر از عرق معمولی است. بوتاکس می تواند مشکلات عرق ریختن شما را به مدت چند ماه کاهش دهد.

عرق کردن

بزرگ شدن پروستات:

مطالعات به حمایت از توانایی "بوتاکس" برای ارائه کمک به افراد مبتلا به بزرگ شدگی پروستات ادامه دارد.با تزریق بوتاکس مناسب به غده پروستات، برخی از مردان احساس آسودگی می کنند و این احساس، تا یک سال طول می کشد.همچنین این کار می تواند تعداد عفونت های دستگاه ادراری و همچنین نیاز به ادرار مکرر را کاهش دهد.

بی اختیاری ادرار:

مشابه بزرگ شدگی پروستات، تزریق بوتاکس ممکن است قادر به کمک برای کسانی باشد که دچار بی اختیاری یا نشت ادرار از مثانه بیش فعالشان هستند، باشد.اگر می توانید فشار وحشتناک یک نیاز ناگهانی به ادرار را تصور کنید، خواهید دانست که این یک گزینه درمانی عالی برای بسیاری افراد است.

بی اختیاری ادرار

سفتی و چرخش عضلات:

استفاده از بوتاکس برای کمک به بزرگسالان مبتلا به اسپاستیسیک اندام های فوقانی استفاده می شود. می تواند با سفتی بازو، مچ و ماهیچه های انگشت را درمان کند.هم چنین بوتاکس نیز ممکن است برای افرادی که با اندام های پایین تر از مچ پا و پاهای خود دست و پنجه نرم می کنند، مفید باشد.

سرعت:

تصور کنید از وقت ناهار خود برای پیدا کردن کمی آسودگی از اسپاسم و یا سردردهای خود استفاده می کنید. مدیریت بوتاکس، نسبتاً سریع و ساده است.هم چنین از نظر سرعت، نتایج خیلی سریعی دارد.

برخی از بیماران در عرض یک یا دو روز آسودگیشان را گزارش می کنند. برخی دیگر می گویند که می تواند تا یک هفته طول بکشد. همانند بسیاری از روش ها، نتایج فردی متفاوت خواهد بود.

آمپول بوتاکس

فواید درمانی بوتاکس به نقل از تایم

در بخش دوم خواص و فواید درمانی میگرن در نمناک محتوی منبع دومی را براتان عنوان می کنیم که از فواید درمانی بوتاکس با قید تایید شده و تایید نشده عنوان کرده است تا جزئیات مربوط به بررسی و تحقیقات نیز مطرح شود.

فواید بوتاکس برای میگرن مزمن (تایید شده توسط FDA):

در سال 1992، یک جراح پلاستیک در بورلی هیلز به نام دکتر ویلیام بیندر مشاهده کرد، زمانی که بوتاکس را برای چین و چروک افراد تزریق می کند، آن افراد سردرد کمتری گزارش می کنند.برخی پزشکان این سوال را مطرح می کنند که آیا این درمان برای میگرن هم موثر است یا فقط اثر دارونمایی دارد.

در حال حاضر داروهایی که برای پیش گیری از میگرن استفاده می شوند، شامل داروهای ضد افسردگی، ضد تشنج، ضد فشار خون - و بقیه داروهایی که تصادفا برای کمک به میگرن مورد استفاده قرار می گیرند، هستند. امروزه 31 تزریق در نقاط مختلف سر و گردن انجام می شود و این اثرات می تواند در حدود سه ماه طول بکشد.

سردرد میگرنی

فواید بوتاکس برای عرق کردن بیش از حد زیر بغل (تایید شده توسط FDA):

هنگامی که پزشکان متوجه شدند بیمارانی را که برای اسپاسم صورتشان درمان می کردند، کم تر عرق می کنند، دانشمندان شروع به مطالعه این موضوع کردند که آیا بوتاکس می تواند یک روش درمانی موفق برای افراد با شرایطی به نام "هیپریدرولیس زیر بغل" باشد یا خیر.

بوتاکس، برای درمان در سال 2004 مورد تایید قرار گرفت. همچنین از بوتاکس برای درمان عرق کردن بسیار زیاد دست و پاها هم استفاده می کنند.

عرق زیاد

فواید بوتاکس برای مثانه بیش فعال (تایید شده توسط FDA):

بوتاکس یکی از موثرترین درمان های دارویی است که تا به حال " برای مثانه بیش فعال " وجود داشته است.

در یک مطالعه نشان داده شد که حدود 70 درصد از زنانی که با بوتاکس درمان شدند، بعد از درمان سه بار در روز نشت و لکه را گزارش دادند، و این در مقایسه با میانگین پنج نشتی در روز آنها، چشم گیر بود.بعضی اوقات، بوتاکس می تواند مثانه را خیلی زیاد ببندد.

درمان رابطه دردناک

فواید عجیب بوتاکس برای درمان بیماری ها

انحراف چشم (تایید شده توسط FDA):

انحراف چشم وضعیتی است که چشم ها در یک مسیر حرکت نمی کنند و طبق تحقیقات انجام شده، ثابت شده است که بوتاکس در درمان این اختلال چشمی موثر خواهد بود.

افسردگی (تایید نشده توسط FDA):

اگرچه بسیاری از متخصصان هنوز در این مورد مشکوک هستند، اما آزمایش های اولیه نشان دادند که بوتاکس ممکن است باعث کاهش علائم افسردگی در افراد مبتلا به افسردگی شود.

مکانیزم پیشنهادی براساس چیزی است که فرضیه بازخورد صورت نامیده می شود، که نشان می دهد حالات چهره فرد می تواند خلق و خوی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

یک مطالعه کوچک که با 74 نفر از افراد مبتلا به اختلال افسردگی شدید انجام شد، نشان داد که 52 % از افرادی که بوتاکس تزریق کردند، در 6 هفته بعد از تزریقشان افتی در این زمینه داشتند و میزان بهبود آنها نسبت به افرادی که دارونما مصرف کرده بودند، 15% بیشتر بود.

این مورد در حال حاضر در حال انجام آزمایش های کلینیکی است تا ببینند آیا بوتاکس می تواند افسردگی را درمان کند یا خیر.

درمان افسردگی

درمان انزال زودرس (تایید نشده توسط FDA):

استفاده از بوتاکس در آلت جنسی، ممکن است کار ماهیچه را آرام کند و انزال را به تعویق بیاندازد.

تپش قلب غیر عادی (تایید نشده توسط FDA):

پس از مصرف یک دارو در بازار برای 27 سال، و داشتن درک خوب از مشخصات ایمنی اش، ما تصمیم گرفته ایم که آن را به منطقه ای از نیازهای برآورده نشده محدود کنیم. اما همچنان این موضوع در دست تحقیق و بررسی می باشد.

تپش قلب

دستان خیلی سرد (تایید نشده توسط FDA):

برخی پزشکان از بوتاکس برای درمان دستان بسیار سرد استفاده می کنند.بوتاکس، به دست فرد تزریق می شود تا عضلات منقبض رگ ها را شل کند و جریان خون را حفظ کند.

وقتی رگ ها آرام می شوند، خون از طریق کف دست به نوک انگشتان جریان می یابد و باعث تسکین درد و از بین رفتن سرمای بیش از حد می شود.پزشکان می گویند که درمان می تواند تا سه ماه طول بکشد.

زخم شکاف لب در نوزادان (تایید نشده توسط FDA):

هر ساله در حدود 2.650 نوزاد با شکاف لثه و 4.440 با زخم شکاف لب به دنیا می آیند. بسیاری از آن ها تحت عمل جراحی قرار می گیرند.

برخی از پزشکان به زخم های نوزادان بوتاکس تزریق می کنند، تا ماهیچه را بی حرکت نگه دارند و به آن اجازه التیام بدهند.این، می تواند به میزان زیادی ظاهر زخم ها را بهبود ببخشد.

بوتاکس کودک

درمان و از بین بردن رابطه جنسی دردناک (تایید نشده توسط FDA):

برخی از زنان در کف لگن یا رحمشان اسپاسم دارند که باعث درد در رابطه جنسی می شود. تزریق بوتاکس می تواند درد را با توقف منقبض شدن ماهیچه ها تسکین دهد.

پزشکانی که تزریق بوتاکس را برای روابط جنسی دردناک ارائه می دهند، می گویند که برخی از زنان هر شش ماه ممکن است به تزریق نیاز داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است تنها هر دو سال یک بار به آن نیاز داشته باشند.

درمان اسپاسم شدید گردن (تایید شده توسط FDA):

حتی قبل از این که بوتاکس برای خطوط اخم بین ابرو ها در سال 2002 تایید شود، شرکتی برای استفاده از آن در درمان اختلال به نام دیستونی گردنی استفاده می کرده است، مشکلی که با وضعیت سر غیر عادی و درد شدید گردن مشخص می شود.

گردن درد

فواید بوتاکس بیشتر بوده یا عوارض جانبی آن؟

نترسید! تا کنون عوارض جانبی بسیار اندکی گزارش شده است. شما باید برای کمی درد در اطراف ناحیه تزریقتان آماده شوید البته حتما فقط و فقط تحت نظر یک متخصص این تزریق را انجام دهید.

همچنین ممکن است احساس بی حسی و یا کمی سردرد را بلافاصله بعد از تزریق داشته باشید. در امتداد خطوط موقتی، ممکن است کمی ضعف از ماهیچه های اطراف را تجربه کنید و اما همانند هر شرایطی، نتایج می تواند ترسناک به نظر برسند بنابراین توصیه می کنیم به یک پزشک معتمد رجوع کنید.

یکی از مزایای اولیه بوتاکس، توانایی آن برای حذف برخی داروهای تجویزی از زندگی است، همان طور که این روش مطمئناً اثراتی بر بدن ما دارد.

https://namnak.com/%D9%81%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%B4%DA%AF%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%B2-%D8%A8%D9%88%D8%AA%D8%A7%DA%A9%D8%B3.p29894

loader

لطفا شکیبا باشید ...