0

آموزش اسکیت سواری تصویری

اسکیت تاریخچه ی اسکیت اموزش اسکیت اسکیت برا کودکان اموزس ایکت برا کودکان وسایل لازم در اسکیت سواری خرید اسکیت بچه ها
ثبت شده 3 سال پیش توسط امیر امانی ویرایش شده در 1400/3/1

.

1- ایمنی کودک با تجهیزات مناسب

کلاه ایمنی، زانوبند، آرنج بند و مچ بند فرزندان را بپوشانید وچرخ های اسکیت آنها را بررسی کنید. زمانی که اسکیت را برای کودک تان تنظیم کردید، آموزش فنون ایستادن و هل دادن را شروع کنید.برای ایستادن شکل \/ ساده وبرای هل دادن انتقال فشار پا از یک پا به یک پای دیگر را آموزش می دهیم. فشار بر روی پای چپ و سپس فشار بر روی پای راست. به کودکان نزدیک شوید و برای اجرای حرکت توسط آنها صبور باشید.

2-انتظارتان از کودک، متناسب با سن او باشد.

کودکان 3 تا 5 ساله، عمدتا موقع اسکیت رولینگ، زمین می خورند و مدام باید بلند شوند. نیاز هست که کسی کنارشان باشد و به آنها روحیه بدهد تا از یادگیری اصطلاحا زده نشوند. در این سن فقط کافی ست که کودک بتواند تعادل خود را موقع اسکیت کردن حفظ کند و برای این کار باید حالت پاهای خود را بصورت \/ حفظ کند.

کودک در حال یاگیری اسکیت2

کودکان 5 تا 8 ساله باید روش توقف وترمز کردن را هم یاد بگیرند. به آنها آموزش دهید که لنت ترمز خود رابر روی زمین بکشند و آن را آنقدر امتداد دهند که توقف کامل انجام شود.  نحوه ایستادن و فشار دادن پاها را هم در این سن آموزش بدهید.

کودکان 8 تا 12 سال هنگامی که کودکان به این گروه سنی می رسند ، آنها تکنیک های ساده برای اسکیت کردن و متوقف شدن را می دانند و از این پس می توان شکل مناسب برای سر خوردن به عقب را به آنها آموزش داد. برای ایستادن آنها برخلاف حرکت رو به جلو پاهای خود را به صورت /\ قرار می دهند ، اما این بار آنها پاهای خود را به جای فشار به سمت داخل به بیرون فشار می دهند.این کار باید چندین بار تکرار شود، به دلیل اینکه اکثر کودکان پای خود را درهم و برهم کردن وهم زمانی که آنها برای اولین بار تلاش در حرکت رو به عقب انجام می دهند وجود ندارد،باید اجازه داد که آن را خوب یاد بگیرند.

3- چه نوع اسکیتی مناسب کودکان است؟

شما می توانید به جای اسکیت رولر به فرزندانتان اسکیت خطی یا لاین را معرفی کنید.روش های ایستادن و هل دادن و… همه مشابه هم هستند و فقط تعادل بر روی اسکیت های خطی کمی دشوارتر است.

4- شروع آموزش

آموزش را در خانه و ابتدا بر روی فرش یا کارپت شروع کنید، و به کودک خود اجازه دهید که به کفش اسکیت خود عادت کند و پای خود را با آن وقف دهد. این کار باعث می شود که کودک در مراحل بعدی اسکیت سواری احساس راحتی داشته باشد.

کودک در حال یاگیری اسکیت

5- نکات تمرینی-روحیه ای

زمین خوردن و از دست دادن تعادل را تمرین کنید. به او یاد دهید که وقتی احساس تلو تلو خوردن کرد و نتوانست کنترل خود را حفظ کند، باید سریعا خم شود و بالاتنه بدن خود را به زمین نزدیک کند. این کار باعث کاهش قدرت مرکز گرانش می شود. اگر بعد از این کار یا بعد از زمین خوردن نتوانست از زمین بلند شود، دست او را نگیرید، به او بگویید که خودش را به یک سطح بلند و محکم برساند و با تکیه بر آن و بدست آوردن تعادل خود از جا بلند شود.

6- توقف و حرکت

توقف کردن را به او یاد دهید. در هنگام توقف یا ترمز اسکیت سوار باید زانو های خود را کمی خم کند و بر پاشنه پای خود به سمت پایین و عقب فشار وارد کند‌. در همین حین فرد باید وزن خود را بر پای مخالف بیاندازد، نه بر روی پایی که با آن ترمز انجام می شود. برای یاد دادن بهتر می توانید از تمرین “چراغ قرمز و سبز” استفاده کنید. از کودک خود بخواهید در یک مسیر مستقیم به سمت شما اسکیت سواری کند، هر وقت شما کلمه “چراغ قرمز” را به زبان آوردید، او باید ترمز کند، سپس چراغ را سبز کرده و این کار را چندین بار تکرار کنید.

7- شروع حرکت چگونه باشد؟

به او یاد دهید که چگونه باید اسکیت سواری را آغاز کند. ابتدا از او بخواهید که کفش های اسکیت را بپوشد، سپس به او بگویید مانند پنگوئن راه برود (پاشنه پاها را به هم بچسباند و پنجه ها را به سمت خارج متمایل کند). به مرور فاصله بین گام ها را افزایش دهید، و به او یاد دهید که مانند سربازان با قدم های کوتاه رژه برود، این کار به تمرکز بر حفظ تعادل در حین اسکیت سواری کمک می کند. برای شروع اسکیت سواری این قدم های کوتاه و کوچک بسیار مهم است.

skate-for-kids

8- آموزش های اولیه در خانه

برای آموزش اسکیت سواری به سمت جلو، ابتدا کار را بدون اسکیت و تنها با جوراب بر روی فرش شروع کنید. به کودک بیاموزید که در اسکیت سواری برخلاف راه رفتن یا دویدن پا به صورت مستقیم به جلو حرکت نمی کند. پا باید به سمت جلو و کناره ها و با زاویه حرکت کند. برای این کار می توانید از یک ماژیک یا گچ استفاده کنید و بر روی زمین علامت هایی بگذارید تا کودک به طرز صحیح گام برداشتن پی ببرد.

9-  تکنیک بال هواپیما

به او کمک کنید که قدرت حفظ تعادل خود را از همین آغاز کار بالا ببرد. باز کردن دست ها مانند بال هواپیما را که فراموش نکرده اید؟!

10- مکان ایده آل برای تمرین های اولیه

وقتی آموزش را به محیط خارج از خانه منتقل کردید، یک مکان صاف و هموار را برای اسکیت سواری پیدا کنید. یک پارکبنگ عمومی خالی، حیاط آپارتمان یا پیست هتی مخصوص اسکیت بسیار مناسب اند. بیشتر کودکان دوست دارند اسکیت سواری را بر روی چمن نیز امتحان کنند، بنابراین با انتخاب یک مکان مناسب از این کار پیشگیری کنید تا به کفش اسکیت آسیب نرسد. نمونه ای از جلسات اولیه انجام اسکیت کودکان را در زیر می بینید:


0 جواب

loader

لطفا شکیبا باشید ...